Sia – „We Are Born”

Muzyczne słodycze z antypodów.

2010.08.15

opublikował:


Sia – „We Are Born”

Sia jaka jest każdy widzi. I pewnie słyszał, że terminowała w Jamiroquai, nagrywała z Zero 7, a stała się sławna dzięki użyciu jej piosenki jej „Breathe Me” w finałowym odcinku serialu „Sześć stóp pod ziemią”. A już na pewno wie, że ma fajny głos, a jej poprzednia płyta „Some People Have Real Problems” była naprawdę bardzo ładna i udana. Chodzący ideał? Szczerze? Ja nie znam nikogo, kto by powiedział złe słowo na tę Australijkę urodzoną 34 lata temu w pięknej Adelajdzie. Bo zarówno jej głos, jak i muzyka to wzorzec dobrego popu. I bezpretensjonalnego. I choć może swoim najnowszym krążkiem Sia nie wymyśliła prochu, to żadna inna płyta ostatnio tak bardzo nie poprawiła mi nastroju. Kto wie, czy „We Are Born” to nie najbardziej pozytywna płyta mijającego lata?

Gdzie tajemnica? Rzecz w tym, że w muzyce Australijki nie ma żadnych sekretów ani trików – „We Are Born” to po prostu znakomicie napisany, wykonany i wyprodukowany pop. Przebojowy, kobiecy i seksowny – czyli dokładnie taki, jak jego autorka. Bo nie wiem jak Was, ale mnie podoba się Sia zarówno w euforycznie tanecznym nastroju (genialny singiel „Clap Your Hands”), jak i nieco bardziej spokojna, refleksyjna (ballada „I’m In Here”). Gdzieś pomiędzy tym są utwory, którym dynamizmu dodaje mocny bit z klawisza, ale także słychać gitarę („Stop Trying”, You’ve Changed”).

Właśnie tak – Sia nie boi się flirtu z rockiem („Bring Night”), chętnie sięga po komputer („The Fight”), a kiedy trzeba, to weźmie na warsztat klasyk Madonny („Of Father”). I wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Bo trzeba przyznać, że kto jak kto, ale muzyczny geniusz (no dobra, niech Wam będzie – mini geniusz) Sii polega to efekt połączenia znakomitego głosu, świetnego muzycznego smaku i wielkiej porcji bezpretensjonalności. Dlatego słuchajcie Sii. Bo na jej płytach przebojowość nie wyklucza inteligencji. A to rzadkie w dzisiejszych czasach.

[tracklista:]

1. The Fight

2. Clap Your Hands

3. Stop Trying

4. You`ve Changed” (Sia Furler, Lauren Flax)

5. Be Good to Me

6. Bring Night

7. Hurting Me Now

8. Never Gonna Leave Me

9. Cloud

10. I`m in Here

11. The Co-Dependent

12. Big Girl, Little Girl

13. Oh Father (Madonna, Patrick Leonard)

14. Bonus Track: I`m In Here (Piano Vocal Version)

Tagi


Polecane

Share This