Video Ad

Opis

Forma reklamy umożliwiająca emisję telewizyjnego spotu reklamowego. W zależności od szybkości łącza użytkownika wyświetlana jest w trzech różnych jakościach strumienia wideo umożliwiając płynne odtwarzanie filmu. INTERIA.PL w ramach kampanii adaptuje dostarczony materiał źródłowy na potrzeby emisji w Internecie. Film reklamowy opatrzony jest w standardowe przyciski nawigacji, umożliwiające zatrzymanie go w dowolnym momencie, wyciszenie dźwięku, powrót do początku oraz jego powtórzenie. Maksymalny czas trwania filmu wideo wynosi 30 sekund a jego emisja rozpoczyna się automatycznie po załadowaniu reklamy lecz z wyciszonym dźwiękiem (dźwięk jest inicjowany przez użytkownika przez kliknięcie lub najechanie). Maksymalna objętość filmu nie może przekroczyć 2 MB. Konieczne jest podanie ograniczenia liczby kontaktów z reklamą na jednego użytkownika. Capping w pakiecie. VideoAd emitowany jest na jednym z wybranych nośników wymienionych poniżej.

Lokalizacja

Zależna od wybranej formy prezentowania. VideoAd emitowany jest na tradycyjnych formach reklamowych (np. navibox, brandmark)

Zalety

Bardzo wysoka oglądalność i duża atrakcyjność przekazu, ściąga uwagę i wymusza podjęcie akcji przez użytkownika, możliwość przeniesienia kampanii telewizyjnych na obszar Internetu, przekierowuje po kliknięciu

Specyfikacja techniczna

Reklamowy spot (film) video w dowolnej formie reklamy

Specyfikacja techniczna

 • Rozmiar kreacji w pikselach (szerokość x wysokość): odpowiedni dla wybranej formy reklamy
 • Format kreacji: SWF
 • Maksymalna waga kreacji: waga wybranej formy reklamowej + max. 2000 kB waga spotu (filmu)

Format Macromedia Flash (SWF):

 • mając gotową animację w programie Macromedia Flash należy zdefiniować ponad wszystkimi warstwami reklamy dodatkową, przeźroczystą warstwę i ustawić ją jako button. Na warstwie należy umieścić akcje getURL z następujący wpisem:

on(release){
getURL (_root.click,”_blank”);
}

 • Kreacja składa się z film reklamowego oraz wybranej formy reklamy pełniacej rolę ramki graficznej. Ramka musi zawierać przyciski:
 • start/pauza (umożliwiające zatrzymanie i ponowne uruchomienie odtwarzania filmu)
 • włącz/wyłącz dźwięk. Uwaga – dźwięk powinien być domyślnie wyłączony. Możliwe jest włączenie dźwięku po naciśnięciu ikony „włącz dźwięk” lub utrzymaniu na materiale kursora przez min 3 sekundy.
 • Spot (film) powinien zostać skompresowany do formatu FLV.
 • Do emisji przyjmowane są reklamy zapisane w wersji Macromedia Flash 9.0 lub wcześniejszej;
 • Adres docelowy (URL) nie może być zapisany w reklamie (w pliku flash), powinien być dostarczony osobno, w przeciwnym razie kliknięcia nie będą zliczane przez adserwer;
 • Animacja nie może mieć częstotliwość większej niż 20 fps (ramek na sekundę);
Share This