1 NA 1: Artur Rawicz vs Przemysław Borowiecki (100nka / TLFO)

"Koncert Punk Alive to próba przybliżenia i ponownego przeżycia tego klimatu".

2018.04.03

opublikował:


1 NA 1: Artur Rawicz vs Przemysław Borowiecki (100nka / TLFO)

foto: P. Tarasewicz

Jednym z punktów tegorocznego Tauron Life Festivalu Oświęcim będzie wyjątkowy koncert Punk Alive, podczas którego na scenie pojawią się Kazik, Siczka, Darek Malejonek, Tomasz Budzyński, Jeż i Raga, Kefir, Smalec, zespoły Prawda i Kryzys oraz zaproszeni goście, m.in. Ania Rusowicz. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada grupa 100nka. Trio w składzie Adam Stodolski, Tomek Leś i Przemysław Borowiecki zadba o to, by klasyczne polskie punkowe utwory zabrzmiały możliwie blisko oryginałów, ale jednocześnie bardzo współcześnie.

Przemysław Borowiecki, perkusista 100nki, odwiedził naszą redakcję, by opowiedzieć o przygotowaniach do koncertu, a także o limitowanym do 1000 egzemplarzy winylu „Punk Alive” dołączanym do biletów na koncert. – Koncert Punk Alive to próba przybliżenia i ponownego przeżycia tego klimatu – mówi nasz gość. Koncertowi będzie towarzyszyć stosowna oprawa w postaci punkowego miasteczka ze stanowiskami odsłuchowymi, sprzętem z epoki oraz setkami winyli i kaset. Fani będą mogli przybić tam piątki ze swoimi ulubionymi artystami.

– Koncert Punk Alive w ramach 9. edycji TLFO nieprzypadkowo zbiega się w czasie z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Artyści punkowi, otwarcie sprzeciwiając się w latach 80. systemowi komunistycznemu, dawali ludziom nadzieję, podnosili na duchu, pozwalali czuć się wolnym mimo życia w zniewolonym kraju i w pewnym stopniu przyczynili się do odzyskania wolności w 1989 r. – komentują organizatorzy festiwalu.

Koncert Punk Alive odbędzie się w sobotę 16. czerwca. Bilety na ten dzień oraz karnety na cały festiwal sę dostępne na www.eventim.pl.

Polecane