1 NA 1: Artur Rawicz vs Józef Skrzek (SBB)

Jak Skrzek wspomina współpracę z Katem Romana Kostrzewskiego przy nagrywaniu "Ballad"?

2010.10.26

opublikował:


1 NA 1: Artur Rawicz vs Józef Skrzek (SBB)

Jak to jest możliwe, że muzyk nie zna daty premiery swojej nowej płyty („Blue Trans” ukazała się 25 października)? Jak rozwijać dziś skrót SBB? Silesian Blues Band? Szukaj, Burz, Buduj? Czym jest trio? Jak funkcjonuje SBB? Czy między muzykami panuje demokracja, anarchia czy Skrzek jest zamordystą? A jak było w pierwszym okresie funkcjonowania zespołu?

Czy skład „Hanys – Węgier – Grek” jest składem południowym? Czy geografia na wpływ na muzykę?

Czy Józek Skrzek jest uzależniony od moogów? Czy będzie ich dużo na nowym materiale? Czego spodziewać się po nowej płycie? Czy będą jakieś symfonizacje?

Dlaczego tak długo trzeba było czekać na płytę SBB w Filharmonii? Jak gra się przed takimi formacjami jak Deep Purple? Czy dla tak doświadczonych muzyków jak SBB nie ma w tym niczego, co mogłoby przeszkadzać? Jak gwiazdy traktują supportujące ich zespoły? Czego brakuje SBB w Polsce? Czy na świecie Skrzek i spółka mają lepszą markę?

Jak Skrzek zapamiętał lata 70-te? Czy nadal jest rozpoznawany przez taksówkarzy? Skąd bierze się taka hiperaktywność muzyków starszego pokolenia? Czy Józek ma muzyczne ADHD i czy jest lokalnym patriotą?

Jak Skrzek wspomina współpracę z Katem Romana Kostrzewskiego przy nagrywaniu „Ballad”. Jaka atmosfera panowała w legendarnej Leśniczówce”?

Rozmowę zarejestrowano 24 października 2010 w Warszawie.

PS: Koncert w Stodole odbędzie się 4 listopada 2010.

Polecane