EDYTA BARTOSIEWICZ – "Witaj w moim świecie"


2011.05.20

opublikował:

EDYTA BARTOSIEWICZ –  "Witaj w moim świecie"

Utwór pochodzi ze ścieżki dźwiękowej filmu „Kubuś i przyjaciele” – premiera płyty 25 lipca 2011

 

Po 9 latach od ostatniego solowego singla, Edyta Bartosiewicz powraca z nową piosenką „Witaj w moim świecie”. Utwór z muzyką i tekstem artystki pochodzi ze ścieżki dźwiękowej filmu „Kubuś i przyjaciele”. „Witaj w moim świecie” to pierwsza piosenka z filmu Disneya napisana przez polskiego artystę.

Edyta Bartosiewicz (ur. 11 stycznia 1965 r. w Warszawie) jest kompozytorką, autorką tekstów, aranżerką i producentką większości swoich utworów. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie około miliona egzemplarzy. Aż 9 singli dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Jest laureatką między innymi 5 Fryderyków i Paszportu Polityki, wybrana Osobowością Dziesięciolecia przez magazyn „Tylko Rock”.

„Kubuś i przyjaciele”, nowa animacja studia Disneya, trafi do kin w całej Polsce już 29 lipca 2011. Walt Disney Animation Studio powraca do Stuwiekowego Lasu z nową przygodą najukochańszych postaci w całym dorobku wytwórni.

„Cała historia rozgrywa się w ciągu jednego dnia”: mówi reżyser Don Hall. „Kubuś budzi się potwornie wygłodniały, a tak się składa, że w domu nie ma już ani kapki miodu. Postanawia zatem zaspokoić apetyt gdzie indziej, ale jego poszukiwania wciąż przerywają nowe perypetie, począwszy od konkursu na nowy ogon dla Kłapochego.” Wkrótce potem Kubuś znajduję wiadomość od Krzysia, którą błędnie odszyfrowuje niewprawiony w czytaniu Pan Sowa. Oznajmia, że Krzyś najpewniej wpadł w szpony straszliwego potwora Bendezara, co mobilizuję całą załogę do zorganizowania wyprawy ratunkowej. Niebezpieczeństwo jest oczywiście zmyślone, tym niemniej dla misia, który chciał tylko odrobinkę miodu, dzień będzie obfitował w mnóstwo niezwykłych wrażeń.

Nowy film urokiem, humorem i stylem opowiadania nawiązuje do pierwszych animowanych opowiastek o Kubusiu zrealizowanych w studiu Disneya w latach 60. i 70. ubiegłego wieku i jest oparty na historyjkach z książek A. A. Milne. Widzowie będą mieli okazję ponownie spotkać się z rozmarzonym „misiem o bardzo małym rozumku” i jego przyjaciółmi: Tygrysem, Królikiem, Prosiaczkiem, Kangurzycą z Maleństwem i oczywiście Kłapouchym, pozbawionym tym razem ogona. Film wyreżyserowali Stephen J. Anderson i Don Hall. Zespołem scenarzystów dowodził Burny Mattison, Legenda Disneya i jeden z współtwórców animacji „Kubuś i rozbrykany Tygrys” z 1974 roku.

Polecane

Share This