EVENT Program – Chris Sidor, IMS Warsaw Fashion Street


2016.06.28

opublikował:

EVENT Program – Chris Sidor, IMS Warsaw Fashion Street

Zapraszamy na rozmowę Artura Rawicza z Chrisem Sidorem, organizatorem konkursu młodych talentów muzycznych „IMS Warsaw Fashion Street”.

Chris Sidor pasjonuje się muzyką od dzieciństwa.  Podczas studiów w pierwszej połowie lat 90. prowadził audycje radiowe w USA w stacji WTSR 91.3 FM (alternatywa, metal, industrial) i był asystentem dyrektora programowego stacji. Prowadził wywiady z artystami i brał odpowiedzialność za kierunek gatunkowy radiostacji. W różnych okresach życia skupiał się na innych gatunkach muzyki – hip-hop i pop w latach 80., metal i rock w latach 90., muzyka elektroniczna/trance w późnych latach 90. Nie uciekał także od r&b, funk/soul i jazzu.

 

W IMS zaczął pracę jako konsultant muzyczny w 2008 roku i od zeszłego roku jest na stanowisku dyrektora działu muzycznego.

W tym roku Warsaw Fashion Street był po raz pierwszy określany mianem festiwalu „muzyczno-modowego”. Rzeczywiście, muzyka zaczyna odgrywać na tej imprezie coraz większą rolę. W poprzednich latach organizatorzy dbali już o specjalne podkłady muzyczne towarzyszące pokazom, ale tym razem dołączyli do tego także konkurs dla artystów z pogranicza electro, nu-jazzu i funku/soulu. Zwycięzca – zespół Milky Wishlake – wystąpił na niedzielnym pokazie.

Polecane

Share This