Fryderyki to prztyczek w nos czy dodatkowa promocja dla hip-hopu?


2019.03.13

opublikował:

Fryderyki to prztyczek w nos czy dodatkowa promocja dla hip-hopu?

fot. P. Tarasewicz

Choć od głównej fryderykowej gali mija właśnie czwarty dzień, muzycznym tematem numer jeden w Polsce nadal jest fakt, iż nagrody dla najlepszych płyt rapowych zostały wręczone poza kamerami. Czy to dobrze, czy źle dla branży hip-hopowej? W ekipie CGM Rap Podcastu zdania są podzielone. Wujek Samo Zło mówi o prztyczku w nos, z kolei Proceente dostrzega w tej sytuacji pozytywy, mówiąc: – Dzięki temu nieświadomie zwiększyli rangę tych nagród. Żyjemy w takich czasach, że jak coś nie jest transmitowane w telewizji, to być może jest to ważne wydarzenie.

Marcin Flint wyraził już swoje zdanie na temat Fryderyków w tekście „Gdzie mamy polskie Grammy?”. W nowym odcinku CGM Rap Podcastu uzupełnia tę wypowiedź. W tym tygodniu poza Fryderykami Numer Raz, Marcin Flint, Proceente i Wujek Samo Zło rozmawiają m.in. o płytach Kaena, Dzikich oraz o kiepsko przyjętym singlu „Dobry rok” Wudoe i Kaza Bałagane.

W programie znalazło się także miejsce na omówienie sytuacji Kazka. Zaznaczamy, że odcinek nagrywaliśmy w poniedziałek rano, kiedy informacje o aresztowaniu rapera nie były jeszcze potwierdzone.

Polecane

Share This