Halina Mlynkova – "Dziwogóra" – klip


2012.01.24

opublikował:

Halina Mlynkova – "Dziwogóra" – klip

Zobacz wszystkie wcielenia Haliny Mlynkovej… w jej najnowszym klipie do piosenki „Dziwogóra”. Premiera tylko w CGM.pl!

 

Halina Mlynkova prezentuje swój najnowszy teledysk do drugiego singla z płyty ETNOTEKA. I tak jak albumem, Artystka zaprasza w podróż dookoła świata muzyki, w którym współczesne dźwięki mieszają się z etnicznymi instrumentami, tak tym razem zaprasza w głąb siebie.

O przekornej kobiecej naturze Halina Mlynkova opowiada w wielu swoich utworach, ale najdosłowniej słychać to właśnie w Dziwogórze. Klip nie ma fabuły – obraz podkreśla jedynie to, o czym śpiewa wokalistka. O kobiecie opowiadają obrazy – mocne, wyraziste postacie przenikające się wzajemnie. Efekt przenikania został osiągnięty dzięki sterowanemu robotowi Motion Control pozwalającemu na wykonanie niezwykle precyzyjnych i powtarzalnych ruchów kamery. Całość podkreślają charakterystyczne stylizacje.

Poza Haliną można w klipie zobaczyć mistrzynie Europy w Tańcu Irlandzkim z grupy tanecznej Setanta oraz Marcina Rumińskiego multiinstrumentalistę z zespołu Haliny i jednocześnie lidera grupy Shannon, wykonującej muzykę celtycką.

 

Sama Halina o klipie i piosence mówi następująco: „Dziwogóra to moja ulubiona piosenka z ETNOTEKI, niekomercyjna, wyrazista, brzmieniowo mocno osadzona w irlandzkim klimacie, a do tego z historią o dwoistości kobiety i sile jaka z niej płynie. Chciałam, żeby teledysk wydobył z niej dokładnie te elementy. Stąd dość surowy obraz, mocny przekaz, tancerki tańca irlandziego oraz muzyk celtycki„.

 

(Muz: Robert Amirian, Krzysztof Łochowicz, Sł.: Halina Mlynkova, Robert Amirian)

Reżyseria – Mateusz Winkiel

Stylizacja – Różena Opalińska

Make-up – Julita Jaskółka

Fryzura – Sylwia Habdas (Metaluna)

Produkcja – Mania Studio

Polecane

Share This