Jafia Namuel – "One Love Train" – zapowiedź płyty

Share Tweet Dziś premiera „One Love Train” nowej płyty grupy


2012.02.06

opublikował:

Jafia Namuel – "One Love Train" – zapowiedź płyty

Dziś premiera „One Love Train” nowej płyty grupy Jafia Namuel. Jest to nowy materiał zespołu zarejestrowany na żywo podczas koncertu w Stduio im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Koncert odbył się w maju zeszłego roku w związku z 30 rocznicą śmierci Boba Marleya – a owoc tego koncertu, płyta „One Love Train” ukazuje się dziś w dniu urodzin króla reggae.

Płytę zapowiada, krótki film, w którym możecie dowiedzieć się więcej o płycie, koncercie i wpływie muzyki Marleya na twórców zespołu Jafia Namuel. Możecie się również dowiedzieć, co o tej płycie sądzi Artur Rawicz.Przypomnijmy, że Dawid Portasz, lider i wokalista Jafii Namuel, w 2008 roku jako pierwszy Polak nagrał płytę na Jamajce, w studio Tuff Gong, które założył Bob Marley i w którym nagrywał swoje płyty. Przy nagraniu tam pierwszego polskiego albumu (Rastasize „Day by Day”) Portasz współpracował m.in. z muzykami grającymi niegdyś z Bobem Marleyem.

Płyta „One Love Train”, to pierwszy album koncertowy grupy Jafia Namuel. Gościnny udział w całym koncercie wziął, współpracujący wcześniej z zespołem, saksofonista Mateusz Pospieszalski. Album ukazał się dziś nakładem wydawnictwa Offside Records.

Polecane