Jongmen o obecnej sytuacji Bonusa RPK i szczegółach projektu Heavyweight

Bonus nie ma za kratami kolorowo, wiem bo z nim o tym rozmawiam - przyznaje Jongmen.


2020.12.01

opublikował:

Jongmen o obecnej sytuacji Bonusa RPK i szczegółach projektu Heavyweight

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Podczas rozmowy z Proceente, Jongman zdradził szczegóły projektu Heavyweight. Premiera albumu Kizo, Jongmena i Bonusa przewidziana jest na 11 grudnia.

– Mam nadzieje, że Bonus i Kizo podzielają moje zdanie – ta płyta jest taka, jaka chciałem żeby byłazarówno koncepcyjnie jaki brzmieniowo – mówi Jongmen.

Na płycie gościnnie udzielają się Kabe, Rest, Szpaku i Białas. To są goście, którzy tematycznie i muzycznie do nas pasują. Co zabawne na początku wysłaliśmy Białasowi taki melanżowy kawałek, a okazało się, że od dwóch lat nie pije i myśleliśmy, że ułoży coś o piciu bez picia, ale się nie udało. W sumie wyszło tak, że podesłaliśmy mu jeszcze lepszy numer, do którego nagrał jeszcze lepszą zwrotkę. I będzie to numer, który będzie promował album w dniu jego premiery – przyznał raper.

W dalszej części rozmowy Jongmen zdradza w jaki sposób zostały nagrane zwrotki Bonusa RPK.

Proceente dopytywał też o obecną sytuację Bonusa i jego szansę na wcześniejsze opuszczenie więzienia.

Jongmen stwierdził, że fakt, iż Bonus głośno mówił o wadach instytucji małego świadka koronnego i medialnie walczył o swoje prawa, na pewno przysporzył mu wielu wrogów wśród administracji miejsca, w którym się obecnie znajduje:

Nie ma tam kolorowo, wiem bo z nim o tym rozmawiam. Dodatkowo obecnie wszystkie działania są zawieszone w próżni przez pandemię koronawirusa, gdzie sprawy aresztantów i osadzonych są spychane na bliżej nieokreślone terminy. Bonus przeszedł całą ścieżkę do kasacji, teraz czekamy na to jaki będzie wynik tej kasacji, jak przyjrzą się temu ludzie odpowiednie osoby. No ale na razie wszystko jest zawieszone więc czekamy. Zarówno ja jak i Bonus wierzymy, że wreszcie dojdzie do tej kasacji. Nie ma co tracić nadziei.

Proceente z Jongmanem skomentowali także aspekt skazywania artysty na podstawie tekstów jego numerów. Prowadzący pytał, czy Jongmen bierze pod uwagę te kwestię pisząc teraz swoje numery.

Preorder albumu Kizo, Jongmena i Bonusa RPK dostępny jest na www.heavyweight.store

Polecane

Share This