Media kolejny raz wykorzystały rap przedstawiając go jako siedlisko hejtu?


2019.01.23

opublikował:

Media kolejny raz wykorzystały rap przedstawiając go jako siedlisko hejtu?

fot. P. Tarasewicz

Na platformie TIDAL można już zobaczyć nowy odcinek CGM Rap Podcastu, w którym Marcin Flint, Wujek Samo Zło, Proceente i Numer Raz komentują najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia na scenie.

Ostatnie dni przyniosły ożywioną dyskusję na temat mowy nienawiści. Po interwencji Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych kilkanaście osób zostało zatrzymanych pod zarzutem szerzenia nienawiści w sieci po śmierci Pawła Adamowicza. Jedną z osób, której postawiono zarzuty, jest Kamil N. – ślusarz w jednej ze śląskich kopalń, a przy okazji raper. Marcinowi Flintowi nie podoba się to, że media wykorzystały fakt, iż Deder (takim pseudonimem artystycznym posługuje się Kamil N.) rapuje, ponieważ kładzie się to cieniem na całe środowisko.

Hip-hop jest na tyle masowy, tyle osób lgnie do tego, żeby się w nim sprawdzić, że byle chłystek nie zasługuje od razu na miano rapera – podkreśla Marcin.

Co jeszcze w nowym odcinku? Deklaracje udziału raperów w organizowanym przez Dodę koncercie „Artyści przeciw nienawiści”, omówienie płyt „Tego nie widać, to słychać” Holaka i Frostiego Rege i „MODA” PlanaBe oraz najnowszych singli.

Polecane

Share This