MESAJAH – "Ogień" – klip


2012.03.09

opublikował:

MESAJAH – "Ogień" – klip

Prezentujemy teledysk Mesajah do utworu „Ogień”, który jest singlem promującym drugą płytę artysty „Jestem Stąd”. Jego fabuła ściśle nawiązuje do tytułu, czyli motywu ognia. Klip został zrealizowany przez ekipę filmową OGfilms, a zdjęcia wykonano w nocnym i mroźnym Wrocławiu.

Płyta „Jestem Stąd” została wydana 15 lutego i jest drugim solowym krążkiem Mesajah, współzałożyciela i frontmana grupy Natural Dread Killaz. Nowy album to bardzo personalna wizja autora, powiązana z jego wspomnieniami, przemyśleniami i osobistymi doświadczeniami. Do współpracy w tworzeniu albumu Mesajah zaprosił wielu gości: Kamila Bednarka, paXona, Yanaza, Dogasa, Zgasa oraz miloMailo. Płyta w całości została zrealizowana przez paXona, natomiast za riddimy odpowiedzialni są austriacki zespół House of Riddim, Dreadsquad, GPD z Bardacha Studio oraz Riddim Bandits.

Ogień towarzyszy człowiekowi od wieków, dawał mu światło i zapewniał przetrwanie. Jest symbolem życia, ciepła i miłości – mówi Mesajah, który w swoim utworze nawołuje do rozpalania w sobie życiodajnego płomienia i do dzielenia się nim z innymi osobami. Fabuła teledysku nawiązuje do tematyki utworu, widzimy w nim noc rozświetlaną pokazami ognia wykonanymi przez tancerki i samego Mesajah. Fascynujące, a zarazem uświadamiające nieujarzmioną potęgę ognia, zdjęcia zostały wykonane we Wrocławiu. W teledysku zobaczymy też paXona, Yanaza, miloMailo oraz Dogasa, którzy wspierali Mesajah również w produkcji tego klipu. Muzycznie utwór nawiązuje do twórczości mistrzów reggae takich jak Black Uhuru czy Sly & Robbie, którymi Mesajah inspirował się podczas nagrywania płyty.

Polecane

Share This