MY RIOT – „Godność 2011” – making of


2012.09.14

opublikował:

MY RIOT – „Godność 2011” – making of

„Godność 2011” to teledysk, który jest efektem współpracy Mania Studio i My Riot. Obraz powstał w ramach projektu clipontheroad.com – portalu, na którym fani zespołu zbierali fundusze potrzebne do realizacji nowego wideo grupy. Efekt ich starań był bardzo poważny – 7000 pln!  W całości zdjęcia zostały nakręcone na najpiękniejszym festiwalu świata – Woodstock 2012, w jego niesamowitej atmosferze i wśród jego wyjątkowej publiczności. Obraz powstał dzięki nieocenionej pomocy Jurka Owsiaka, pracownikom Fundacji WOŚP, owsiaknet.pl i Pokojowemu Patrolowi.

Jednakże głównymi postaciami w tym klipie są fani My Riot.  Nie tylko współprodukowali teledysk i grali w nim główne role, ale też brali aktywny udział w produkcji tworząc specjalne serie koszulek, flagi, proporce i inne rekwizyty. Część zdjęć została zrealizowana w miasteczku namiotowym fanów zespołu zwanych Riot Warriors gdzie rozbito około 80 namiotów z uczestnikami z Polski, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Glaca: „Godność 2011 to nowa wersja pierwszego, mocnego hitu Sweet Noise z pierwszej płyty Respect z 1995. Oryginalny teledysk to właściwie jedyny clip w mojej karierze, z którego jestem kompletnie niezadowolony. Po 17 latach mogłem zanieść ten utwór z nowym obrazem ludziom, którym w swojej karierze zawdzięczam bardzo wiele – woodstockowym fanom. Z nimi nakręciliśmy nowe wideo…Z nimi i wśród nich. Zatarły się granice pomiędzy artystą i jego słuchaczami.  Chcieliśmy pokazać wielkie święto jakim jest Woodstock z perspektywy fana. Wyszedł bardzo energetyczny, realistyczny i przejmujący obraz. Przez cały dzień dzielnie pomagali nam ludzie z Pokojowego Patrolu. Jestem super dumny z Riot Warriors!” 

Mateusz Winkiel: „Główną ideą portalu, z pomocą którego powstał klip, jest połączenie wspólnych sił słuchaczy, artystów i ekipy realizującej teledysk. Dla fanów zespołu My Riot, jak i samego zespołu, najlepszym miejscem oddającym kumulacje szczególnej więzi i energii, od lat jest Przystanek Woodstock. Jako osoba odpowiedzialna za powodzenie całego przedsięwzięcia starałem się wraz z całą ekipą realizacyjną by teledysk powstał na Woodstocku, ale różnił się jednak od wcześniejszych teledysków ukazujących obrazy z tego miejsca. Dzięki temu w klipie możemy zobaczyć  ludzi, dla których przystanek jest wyjątkowym miejscem. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim osobom, które można zobaczyć w klipie, jak i tym, które dbały o to aby teledysk jak najlepiej oddał klimat tego szczególnego miejsca.”

My Riot: „Godność 2011”

(w oryginale utwór „Godność” zespołu Sweet Noise)

Realizacja teledysku dzięki akcji clipontheroad.com

Reżyseria – Mateusz Winkiel

Zdjęcia – Piotr Maczkowski, Szymon Mrozowski

Montaż – Michał Berensztajn

Postprodukcja – Piotr Maczkowski

Realizacja i produkcja – Mania Studio

Współprodukcja: Fani My Riot

Podziękowania dla: WOŚP, owsiaknet.pl, Pokojowy Patrol

Polecane

Share This