Ola Bieńkowska – "Diggin`;" – klip


2012.07.31

opublikował:

Ola Bieńkowska – "Diggin`;" – klip

Promienny uśmiech, słowiańskie rysy twarzy, złote włosy – to rysopis nie do końca pasujący do psychopatycznej morderczyni. A jednak właśnie w taką rolę wcieliła się prześliczna wokalistka Ola Bieńkowska. W teledysku do utworu Diggin` zapowiadającego jej pierwszą na polskim rynku płytę, pt. „Résumé” Ola zagrała kobietę uwikłaną w związek z oziębłym emocjonalnie mężczyzną. Gdy desperackie próby wzbudzenia u niego jakichkolwiek uczuć nie odnoszą efektu, kobieta decyduje się na brutalne zakończenie związku… „Najtrudniejsze było chyba nie okazywanie emocji – mówi o swojej roli wokalistka. – Takiej kobiety – zimnej i wyrachowanej – jeszcze nigdy nie grałam. Myślę jednak, że wyszło całkiem przekonująco. Znajomi po obejrzeniu klipu żartują sobie, że będą teraz bardziej uważać na to, co mówią w mojej obecności” – śmieje się Ola.

W roli obojętnego partnera Oli wystąpił znakomity aktor młodego pokolenia, Łukasz Garlicki. Klip, zrealizowany przez dom produkcyjny Papaya Films wyreżyserował Piotr Onopa. „Tytułowe kopanie postanowiliśmy potraktować do bólu dosłownie… Tak narodził się scenariusz, w którym postać grana przez Olę kopie grób dla swojego faceta” – mówi reżyser. Zdjęcia autorstwa Arka Stani powstały we wnętrzach przedwojennej willi w Otwocku.

Choć Ola Bieńkowska debiutuje na polskiej scenie muzycznej jako artystka solowa, jej karierę można było śledzić już od wielu lat. Zagrała ponad 600 koncertów z z The Australian Pink Floyd Show i Brit Floyd – The Pink Floyd Tribute Show, podczas których miała okazję śpiewać słynne „The Great Gig In The Sky” w tak prestiżowych miejscach jak londyńskia Royal Albert Hall, legendarna paryska Olympia czy San Francisco Fillmore, festiwal Glastonbury, a także w setkach innych miejsc na całym świecie. Głos Oli słychać było także w muzycznych teatrach (między innymi w stołecznej Romie), na ścieżkach dźwiękowych filmów i na płytach innych artystów, takich jak: Hania Stach, Edyta Geppert, Ellie, Ewa Małas-Godlewska czy Seweryn Krajewski. W zeszłym roku Ola rozpoczęła pracę nad materiałem na solową płytę. Do pracy nad albumem zaprosiła swoich przyjaciół i wybitnych polskich artystów: kompozytora i aranżera Krzysztofa Herdzina, instrumentalistów: Jacka Królika, Roberta Kubiszyna, Roberta Lutego i Marka Napiórkowskiego. Za produkcję Diggin` odpowiada Bogdan Kondracki, a masteringu podjął się Andrzej Smolik.

INFORMACJE O KLIPIE:

Ola Bieńkowska: DIGGIN`

© & ® Art Link Entertainment 2012

Muzyka: Ola Bieńkowska, Krzysztof Herdzin

Słowa: Ola Bieńkowska

Produkcja muzyczna: Bogdan Kondracki

Mastering: Andrzej Smolik

Scenariusz: Piotr Onopa, Rafał Jagodziński

Reżyseria: Piotr Onopa

Zdjęcia: Arek Stani

Produkcja: Papaya Films

Postprodukcja: Iza Pająk (off line), Ola Kraus/ YakuMama Film (korekcja kolorystyczna)

Polecane

Share This