„Oskar z PRO8L3MU pod przykrywką szowinizmu i kokainy przemyca bardzo ciekawe spostrzeżenia”


2019.03.06

opublikował:

„Oskar z PRO8L3MU pod przykrywką szowinizmu i kokainy przemyca bardzo ciekawe spostrzeżenia”

fot. P. Tarasewicz

Sporo dzieje się ostatnio na polskiej scenie rapowej, stąd Numer Raz, Marcin Flint, Proceente i Wujek Samo Zło nie mogą narzekać na brak tematów w nowym odcinku CGM Rap Podcastu.

Za nami jedna kolejna mocna tegoroczna premiera w postaci albumu „Widmo” PRO8L3MU. Za sprawą uwagi Przemysława Guldy z Gazety Wyborczej wokół płyty rozgorzała dyskusja na temat mizoginii i szowinizmu w rapie, zwłaszcza w twórczości PRO8L3MU. W CGM Rap Podcaście nasi komentatorzy odnoszą się do tego tematu, wyjaśniając po pierwsze ideę konwencji, po drugie podkreślając, że Oskar w żadnym momencie nie może być traktowany jako autorytet namawiający do rzeczy, o których nawija w kawałkach. Proceente zauważa przy tym, że pod płaszczykiem szowinizmu, kokainy i alkoholu raper przemycił bardzo ciekawe, gorzkie i ważne spostrzeżenia na temat współczesnego świata.

Poza PRO8L3MEM nowy album wydał ostatnio reprezentujący Joda. Nasi goście mają dla reprezentanta BOR sporo pochwał za krążek „Orientorient”, propsują również VNM-a i donGURALesko, w twórczości których wciąż słychać ogromną zajawkę, odnoszą się do zataczającego coraz szersze kręgi trendu udziału raperów w walkach MMA, a także rozmawiają o nowej inicjatywie na polskiej scenie – promowanym przez Winiego Rap Nokaucie.

Polecane

Share This