PEZET – "Miejski sound"


2012.07.14

opublikował:

PEZET – "Miejski sound"

Nocny przejazd po stolicy, dźwięki miasta, hip-hopowy flow i dubstepowe brzmienie – tak wygląda najnowsza produkcja Pezeta. Po kilku miesiącach zbierania miejskich sampli, gwiazda polskiego hip-hopu i dubstepowy producent Auer połączyli siły, aby zrealizować utwór i teledysk wieńczące akcję J&B City Remix.

Klip do utworu Pezeta i Auera wyreżyserowała Iwona Bielecka – artystka, która realizowała między innymi teledyski dla Julii Marcel, wizualizacje na koncertach oraz filmy modowe. Autorem zdjęć jest Kuba Kossak odpowiedzialny za kształt wielu polskich teledysków oraz tworzący inne krótkie formy filmowe.

Akcja J&B City Remix miała charakter konkursu, w którym udział mógł wziąć każdy – wystarczyło mieć telefon lub aparat, aby zarejestrować obraz wraz z dźwiękiem. Ideą akcji było stworzenie, we współpracy z najbardziej utalentowanymi artystami młodego pokolenia, utworu złożonego z dźwięków miast. Polskim reprezentantem, a zarazem muzyczną twarzą projektu, jest Pezet, którego wspomagał utalentowany dubstepowy producent Auer.

Na profilu J&B Start a Party na Facebooku (www.facebook.com/startapartypl ) co tydzień pojawiało się nowe wyzwanie, które było przedstawiane za pomocą krótkich filmów publikowanych na YouTube’ie – od nagrania dźwięków pociągu, tramwaju, autobusu po zarejestrowanie odgłosów domofonów. Uczestnicy akcji musieli zarejestrować obraz wraz z dźwiękiem i udostępnić go poprzez aplikację na Facebooku lub przez stronę www. Każdy miejski hałas mógł być przydatny i inspirujący. Pezet i Auer wykorzystali pokaźną bazę sampli zgromadzonych przez użytkowników Facebooka. Beat do „Miejskiego Soundu” zawiera dźwięki miast z całej Polski – stanowi wizytówkę naszego kraju w globalnym projekcie J&B City Remix.

Polecane

Share This