Pomagamy zrozumieć hip-hop – Vienio gościem podcastu „Od Kimona do Maty”


2022.11.25

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – Vienio gościem podcastu „Od Kimona do Maty”

Kluczowy dla polskiego rapu okres, w którym gatunek rozwija skrzydła, upada i powstaje z popiołów. Płyty do dyskutowane do dziś rozebrane na czynniki pierwsze i ich wpływ na następne pokolenia. Goście rzucający nowe światło na fonograficzne klasyki i prowadzący dostarczający kontekstów pozwalających poczuć i zrozumieć najbardziej nieprzewidywalne, a przy tym dynamiczne zjawisko w naszej kulturze. Drugi sezon produkowanego przez CGM podcastu „Od Kimona do Maty – historia polskiego rapu” koncentruje się na latach 2002-2011. Marcin Flint i Kajetan Szewczyk biorą pod lupę ponadczasowe krążki m.in. Sokoła, Pezeta, donGURALesko i O.S.T.R.-a. Z wizytą wpadają chociażby reprezentanci Molesty, Hemp Gru i Kasta Składu. Tego nie można przegapić.

Co znajdziecie w nowym odcinku?

Z jednej strony literackie zapędy warszawiaka Eldo i bogata, eklektyczna aranżacja Bitniksów na „Człowieku, który chciał ukraść alfabet”. Z drugiej powracająca w glorii, stołeczna Molesta i w pełni odkupujący hiphopolowe przewiny, wałbrzyski Trzeci Wymiar. A w roli języczka u wagi pełen radości tworzenia, sentymentalny Dinal pokazujący na „W strefie jarania i strefie rymowania”, co znaczy opolskie poczucie humoru. Gościem odcinka jest członek Molesty, Vienio.

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na tej stronie. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

W trakcie trwania drugiego sezonu odcinki z pierwszej serii będą się regularnie pojawiały na Spotify (pierwsze już tam są i znajdziecie je tutaj).

Polecane

Share This