Pomagamy zrozumieć hip-hop – Waldemar Kasta gościem podcastu „Od Kimona do Maty”


2022.10.28

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – Waldemar Kasta gościem podcastu „Od Kimona do Maty”

Kluczowy dla polskiego rapu okres, w którym gatunek rozwija skrzydła, upada i powstaje z popiołów. Płyty do dyskutowane do dziś rozebrane na czynniki pierwsze i ich wpływ na następne pokolenia. Goście rzucający nowe światło na fonograficzne klasyki i prowadzący dostarczający kontekstów pozwalających poczuć i zrozumieć najbardziej nieprzewidywalne, a przy tym dynamiczne zjawisko w naszej kulturze. Drugi sezon produkowanego przez CGM podcastu „Od Kimona do Maty – historia polskiego rapu” koncentruje się na latach 2002-2011. Marcin Flint i Kajetan Szewczyk biorą pod lupę ponadczasowe krążki m.in. Sokoła, Pezeta, donGURALesko i O.S.T.R.-a. Z wizytą wpadają chociażby reprezentanci Molesty, Hemp Gru i Kasta Składu. Tego nie można przegapić.

Co znajdziecie w nowym odcinku?

Wrocław w 2002 roku był rapowo tak silny, że należy mu się osobny odcinek. Śmietanka z całej polski zebrana na albumie „Kodex” przez superproducencki duet White House. Hardcore z nutą reggae na płycie „Kastaniety” grupy K.A.S.T.A. Jazz z mnóstwem groove’u na „Zmysłów 5” Tymona. Kosmiczny, samplowany p-funk na „Obawie przed potem” Sfondu Sqnksa. Po scenie 71, czy – jak kto woli – miasta stu mostów pomaga oprowadzać Waldemar Kasta.

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na tej stronie. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

W trakcie trwania drugiego sezonu odcinki z pierwszej serii będą się regularnie pojawiały na Spotify (pierwsze już tam są i znajdziecie je tutaj).

Polecane

Share This