SZTYK – „Biorę” – klip


2012.02.18

opublikował:

SZTYK – „Biorę” – klip

Już wkrótce na polskim rynku muzycznym ukaże się pierwsza solowa płyta Grzegorza Sztyka. Debiutancki album artysty zatytułowany jest „Sztyk”.Grzegorz Sztyk  to świetny poeta i niezwykły wokalista o niesamowicie męskim i elektryzującym głosie.

Na scenie muzycznej pojawił się w 2002 roku, współpracując z zespołem Fenomen (wyk. utworu SAM NA SAM, YELONKY). Z czasem przyszły kolejne propozycje współpracy (Onar i Oska, Endefis, Fanky Polak, Ramona Rey). Wykonuje bardzo znany refren utworu „Nie zapomnij” przy którym Tomasz Adamek wychodzi na ring. Utwór „Zanim słońce wstanie”, który Sztyk wykonuje wspólnie z Ramoną Rey, to kolejny hit z pierwszych miejsc list przebojów. Swoją charyzmą i nieprzeciętnym głosem zwrócił uwagę znanego producenta muzycznego Igora Czerniawskiego (Tel Arana, Aya RL, Ramona Rey). Wspólnie rozpoczęli muzyczną pracę, czego efektem jest pierwszy solowy album Sztyka.

{reklama-hustla}

Tej płyty nie można włożyć do żadnej szufladki. To niezwykle współczesne utwory z elementami różnych stylów. To zlepek muzycznej kultury powstały w wyniku eksperymentów i poszukiwania własnych form przekazu. Wszystkie teksty na płycie Sztyka są jego autorstwa.

Premiera pierwszego klipu „Sztyk- Umarłem” odbyła się 9 stycznia. Kolejny klip został zrobiony do utworu „Biorę”.

Za produkcję teledysku odpowiedzialni byli Łukasz Kobylarz i Wojciech Ekonomiuk.

Polecane