„W 2019 raperzy powinni mieć wymagania wobec organizatorów i umieć się postawić”


2019.01.29

opublikował:

„W 2019 raperzy powinni mieć wymagania wobec organizatorów i umieć się postawić”

fot. P. Tarasewicz

Na platformie TIDAL możecie już zobaczyć nowy odcinek CGM Rap Podcastu, w którym Wujek Samo Zło, Marcin Flint, Proceente i Numer Raz komentują najważniejsze wydarzenia ze sceny hip-hopowej. W ostatnich dniach środowisko rozgrzewają przede wszystkim dwa tematy – beef Bezczela i Szpaka oraz odwołanie bydgoskiego koncertu przez ReTo.

Artysta twierdzi, że organizator nie dopilnował rideru technicznego i nie dostarczył sprzętu, który zobowiązał się przygotować. Nieco inaczej imprezę przedstawia dwójka organizatorów – agencja bookująca koncert bierze winę na siebie, ale współorganizator całą odpowiedzialnością chce obarczyć ReTo.

Z racji na to, że nikt z ekipy CGM Rap Podcastu nie był w miniony piątek w bydgoskim klubie Infinity, nie chcemy wypowiadać się na temat tego, czy sprzęt faktycznie był, czy może go nie było. Odnosimy się natomiast do tematu profesjonalizmu organizatorów koncertów i tego, jak ta kwestia zmieniała się przez lata. Nie tak dawno temu sytuacje, w których w klubach nie było deklarowanego sprzętu, były na porządku dziennym. Dziś na szczęście zdarzają się coraz rzadziej, ale nie oznacza to, że nie ma ich w ogóle. ReTo deklarował, że nie wyszedł na scenę, ponieważ warunki w klubie uniemożliwiały zagranie koncertu na wysokim poziomie. – W 2019 raperzy powinni mieć wymagania wobec organizatorów i umieć się postawić – mówi mający bogate doświadczenie sceniczne Wujek Samo Zło. Co na to pozostali uczestnicy rozmowy? Dowiecie się tego z nowego odcinka programu.

Polecane

Share This