1 NA 1: Artur Rawicz vs Paluch

"Nigdzie nie ma tylu kalek Ameryki co w Polsce".

2017.12.04

opublikował:


1 NA 1: Artur Rawicz vs Paluch

foto: P. Tarasewicz

Na wydanej pod koniec listopada płycie “Złota owca” znalazł się utwór “Zły sen”, w którym Paluch nawija o pełnym przepychu celebryckim życiu artysty. W rozmowie z Arturem Rawiczem artysta nawiązuje do tego kawałka komentując: – Mój zły sen wygląda jak marzenie niejednego z młodych raperów. Jest to takie trochę przewrotne i cały numer jest dużą szpileczką w stronę modnego trendu wyglądania 1:1 jak raper ze Stanów.

Paluch od dawna mówi, że kopiowanie trendów z USA jest dla niego największą wadą rodzimej sceny. – Jest to dziwne, bo w momencie, w którym spojrzysz na scenę hip-hopową w Europie na przykład, to nigdzie nie ma chyba tylu kalek Ameryki co w Polsce. I to się zajebiście przyjmuje – mówi gorzko artysta.

Zapraszamy do obejrzenia dwuczęściowej rozmowy z Paluchem, w której Artur zastanawia się, czy szef Biura Ochrony Rapu jest muzycznym Midasem. Poruszamy także kwestie tego, jakie są zalety i wady tego, że rap stał się najpopularniejszym gatunkiem muzycznym w Polsce i jakie jest jego miejsce w dzisiejszej popkulturze.

“Złota owca” już trzy dni po premierze miała status Złotej Płyty. Zapewne jeszcze przed Świętami “dobije” do Platyny. W dotychczasowej karierze poznańskiego rapera są już dwa Podwójnie Platynowe albumy – “Lepszego życia diler” z 2013 i ubiegłoroczny “Ostatni krzyk osiedla”. Czy za sprawą “Złotej owcy” artysta przekroczy kolejny próg sprzedażowy? Czas pokaże.

  • Michał

    Wiadomo,że Hip Hop idzie za hajsem!!! Przykład Kaen… zaczyna jako Hardcorowy rapper w masce i nagle kurwa metamorfoza i nagrywa z Ewą F.; Sobota zapytany czy zagra z Zenkiem pyta za ile, Popek robi Disco Polo i jest ok. A jeszcze parę lat temu jak jak na Vivie leciał Mezo, Jędker itd. to cała scena kręciła bekę i jechała od Statystów, pozerów itp. a teraz ponad połowa jest na ich miejscu. Nie ma już ubioru Hip hopowca, Graffiti podupada, zasady jakimi się kierował rap umarły… ważne jest co jest modne i żeby był hajs. Paluch zawsze na propsie bo pomimo ogromnego sukcesu nadal broni prawdziwy rap i kurwa wiem, że nie nagra kawałka z jakąś różową pizdą tylko po to żeby mówili o nim w Rmffm. Peace…

    • Edwin Krawczyk

      Dobrze mówisz, rapu który był wczesniej już praktycznie nie ma. Jak dla mnie jwpany nadal trzymają dobry hip hopowy klimat i na szczescie nie wydaje sie zeby to sie mialo zmienic:D

Polecane