16-latka wprowadza lekturę szkolną na najbardziej pożądaną playlistę Spotify


2020.08.21

opublikował:

16-latka wprowadza lekturę szkolną na najbardziej pożądaną playlistę Spotify

Wiersze, które pamiętamy ze szkoły kojarzą się głównie z pytaniem „Co autor miał na myśli?” Nie zagłębiając się w treść klasyfikujemy je najczęściej na półce z nieprzystosowanymi do współczesności frazesami. Ale tak nie musi być! Projekt Graliryka, zmieniając te wiersze we współczesne kompozycje pokazuje, że treści te są ciągle aktualne, a poruszane w nich motywy ponadczasowe.

Młodzi, niezwykle utalentowani wokaliści znani z różnych Talent Show we współpracy z Juliuszem Kamilem (twórcą radiowych hitów Marcina Sójki, Natalii Zastępy, Roksany Węgiel czy Weroniki Juszczak) stworzyli projekt, który powinien być materiałem obowiązkowym nie tylko w czasie roku szkolnego. Niezwykle współczesny, a zarazem ambitny muzycznie klimat sprawia, że często trudne i stare teksty stają się przystępne i na czasie.

Kolejna premiera w ramach projektu to wiersz Mikołaja Sępa Sarzyńskiego „O Nietrwałej Miłości Rzeczy Świata Tego” wykonany z niezwykłym smakiem muzycznym przez Ulę Kowalską. Wprowadza nas w chilloutowy klimat końca lata i pozwala zasłuchać się i zastanowić nad sensem miłości rzeczy duchowych nad materialnymi.

Graliryka feat. Ula Kowalska O nietrwałej miłości znalazła się dziś na playliście New Music Friday Spotify

 

Polecane


Share This