20. Finał WOŚP już dziś

Kto, gdzie, kiedy - 20. Finał WOŚP w pigułce.


2012.01.08

opublikował:

20. Finał WOŚP już dziś

Jak można wyczytać w informacji prasowej, w 20. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy weźmie udział 120 tys. wolontariuszy skupionych w półtora tysiąca sztabów. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W akcję pomocy włączyła się także Codzienna Gazeta Muzyczna. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym oferujemy Wam możliwość przeprowadzenia wywiadu z uznanymi wykonawcami polskiej muzyki. Aukcje, w których można wygrać takie nagrody, dostępne są TUTAJ.  W poprzednim roku oferowaliśmy wywiady z Tede, Jelonkiem i Arturem Rawiczem; w tym – z Eldo, Dodą i Piotrem Roguckim zespołu Coma. Uwaga! Aukcja z Eldo ma dziś swój koniec!

***

Jak co roku WOŚP organizuje serię wydarzeń towarzyszących zbiórce pieniędzy. W Warszawie koncerty rozpoczną się o godz. 14 na Placu Defilad. Zagrają m.in. Chemia, Łydka Grubasa, Chassis, Black Powder Toys, Plateau, Carrantuohill & Reelandia, Poparzeni Kawą Trzy i legendarny beatbokser Wiesław Iwasyszyn. O godz. 16:55 zaprezentuje się Ania Świątczak, zaś o 18:25 – Arka Noego.

Po godz. 19 rozpocznie się godzina Jurka Owsiaka. Na scenie pojawią się Piotr Bukartyk, Bethel i Raggafaya.

Godz. 20 to początek koncertów głównych gwiazd – Elektrycznych Gitar (20:05), Goorala (20:35), Dżemu (21:05) i grupy Mech (21:35).

***

Bardzo ciekawie zapowiada się Finał w Katowicach. Na Placu Honorowym przed Spodkiem zagrają m.in. Lao Che, Akurat, Lipali, Koniec Świata, Plagiat 199, Cała Góra Barwinków, Nohucki i Meet Jimmy, zaś o 20:00 Światełko Do Nieba odbędzie się z udziałem grupy Hellfire!

***

Warto wspomnieć także o występie grupy Made In Poland, która o godzinie 20 zaprezentuje się na WOŚP-ie w Kutnie!

Polecane

Share This