2$Z Kali wraca z klipem do singla „Telefon”

To pierwszy teledysk promujący nadchodzący album "Kalifornia".


2024.03.01

opublikował:

2$Z Kali wraca z klipem do singla „Telefon”

fot. kadr z wideo

2$Z Kali z Szybkiego Szmalu podzielił się z fanami klipem do pierwszego singla zapowiadającego nowy album. Tym razem raper proponuje nam nieregularną acz zwartą nawijkę i relatywnie ciekawe rymy z niewesołym przekazem pod dosyć jednak klasyczny, sentymentalny bit. Animacje znów zrobił znany nam już ze współpracy z Kalim Roszymek. Klip w pewnym sensie spina ich poprzednie filmy elegancką klamrą tytułowego „Telefonu”. Jak odbieracie przekaz?

Czy izolacja od naturalnego otoczenia i zanurzenie w cyfrowym świecie z telefonu może finalnie prowadzić do oderwania od rzeczywistości, wyobcowania, zobojętnienia a w końcu eskalacji frustracji, agresji czy wręcz do autodestrukcji? Diagnoza wydaje się radykalna i dosyć daleko idąca, ale może coś jest na rzeczy? Nie dostajemy tu jednak żadnej recepty ani alternatywy, a jedynie odnotowanie postulowanego zjawiska.

Singiel jest już na Spotify, gdzie premiera całego albumu zapowiadana jest na kwiecień. Wcześniej możemy się spodziewać jeszcze paru kawałków. Znamy już zresztą kolejny, bo na 22 marca ustawiona jest publikacja kawałka „Mocny”. To drugi po „Wilku” utwór bez auto-tune’a, a z brzmieniem nieoczekiwanie w kierunku 21 Savage.

Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę dostaniemy album o większym rozstrzale stylistycznym niż jego poprzednik „A świat niech płonie” z 2022. Wiemy też, że płyta będzie dłuższa o co najmniej 5 kawałków. Jak się dowiadujemy, będzie też na niej więcej gości. Czy tym razem uda się Kalemu odnaleźć publikę?

Więcej info na Insta @szybki.szmal, TikToku @szybki.szmal, Youtube @SzybkiSzmal oraz na Threads @szybki.szmal.

Tagi


Polecane

Share This