2$Z Kali z nowym klipem. Album reprezentanta Szybkiego Szmalu już dostępny

Wydawnictwo przygotowano w dwóch wersjach - podstawowej i deluxe.


2022.12.16

opublikował:

2$Z Kali z nowym klipem. Album reprezentanta Szybkiego Szmalu już dostępny

fot. kadr z wideo

Dziś wreszcie długo zapowiadana premiera najnowszego albumu 2$Z Kalego z Szybkiego Szmalu. Płyta pod wdzięcznym tytułem „A świat niech płonie” dostępna jest już na Spotify, Apple Music, Itunes i wszystkich innych serwisach muzycznych, a za tydzień zostanie uzupełniona do stanu deluxe o bonusowy „Mixtape 2022” firmowany szyldem Szybki Szmal.

Premierze towarzyszy teledysk do singla „Gratulacje”. W klipie wystąpili m.in Ciech, Winz i Inkognito, czyli weterani melanżowego Ursynowa i zarazem uczestnicy rozszerzonego projektu, gdzie poza nimi usłyszymy też m.in Tektywa, DaNego i CZN&J.

Przypomnijmy, że do tej pory w ramach przedsięwzięcia ukazały się już trzy animowane teledyski. Były to kolejno „Gagarin”, „Księżyca blask” feat. Ciech oraz ostatni „Obłąkani”, którego premiera miała miejsce zaledwie tydzień temu. W listopadzie odbył się też na Imielinie, czyli w mateczniku artysty, pierwszy koncert promujący płytę, a to nie koniec działań. Powstaje już kolejny animowany klip do „Monte Karlo”, a w dalszym planie jest jeszcze najważniejszy singiel, czyli „Złe intencje”. Możemy też spodziewać się teledysków z mixtape’owej części wydawnictwa z flagowym kawałkiem „To Szmal” tworzonym przez ósemkę wykonawców z projektu.

Cały podwójny album jest reaktywacją po latach pauzy legendarnego warszawskiego undergroundowego labelu Szybki Szmal, który ma na koncie produkcje, z rapowego kanonu, jak choćby „Mixtape 2005” i „Benzyna”. To też znak, że na dobre rozkręciło się studio Kayuta2. Natomiast dla Kalego to powrót do solowej twórczości po klasycznym „2002-2004” i niedawno upublicznionym dwu częściowym albumie „2013…”.

Najlepszy dostęp do aktualnych informacji o wydawnictwie jest na szybkiszmal.com i na profilach społecznościowych na Instagramie, TikToku oraz YouTubie, Jeżeli chcecie więcej od Szybkiego Szmalu, to obserwujcie te kanały. Komentujcie, lajkujcie i dajcie znać innym o #szybkiszmal, udostępniając kawałki.

Polecane

Share This