3 x Kazik – pierwsze szczegóły przyszłorocznego Cieszanów Rock Festiwal

Ruszyła sprzedaż karnetów w specjalnych cenach


2015.11.12

opublikował:

3 x Kazik – pierwsze szczegóły przyszłorocznego Cieszanów Rock Festiwal

Pamiętacie tłumy widoczne w wideoklipie do piosenki „Prosto” z ostatniej płyty Kultu? To publiczność Cieszanów Rock Festiwal z 2013 roku. Po trzech latach Kazik Staszewski wraca do programu podkarpackiego festiwalu, tym razem jako bohater przeglądu monograficznego „3x…”.

Przeglądy monograficzne polskich artystów to już stały punkt Cieszanów Rock Festiwal. Tradycję koncertów z serii „3x…” zapoczątkował Muniek Staszczyk, który na cieszanowskiej scenie wystąpił z zespołami T.Love Alternative, Szwagierkolaska oraz Shamboo Muniek. W 2015 roku, w trzech odsłonach muzycznych zaprezentował się Pablopavo. Laureat „Paszportu Polityki” zagrał z formacjami Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki oraz Zjednoczenie Sound System.

Coraz wyraźniej krystalizuje się wizja festiwalu, która towarzyszy nam od kilku lat. Cieszanów Rock Festiwal staje się sierpniowym centrum polskiej muzyki. Tutaj odbywają się wyjątkowe koncerty retrospektywne takie jak specjalne, jednopłytowe występy Pidżamy Porno, Dezertera, Comy, przeglądy monograficzne, premierowe wykonania materiałów z nowych płyt (m.in. koncertowa premiera albumu „Tęczowa swasta” zespołu Maleńczuk&Psychodancing) czy zdjęcia do teledysków i rejestracje DVD czołowych polskich zespołów rockowych (Kult, T.Love Alternative, Luxtorpeda). Siódma edycja CRF należy do Kazika Staszewskiego, artysty, którego polskiej publiczności przedstawiać nie trzeba. Przymiarki do tego wyjątkowego przedsięwzięcia trwały bardzo długo. Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie Kazik zawładnie naszą sceną w 2016 roku – zapowiada Artur Tylmanowski, kurator programowy festiwalu.

Podczas trzech dni festiwalu (19 – 21 sierpnia), Kazik Staszewski zaprezentuje swoje najlepsze projekty. Poza sztandarowym Kultem w Cieszanowie wystąpi KNŻ oraz formacja Kazik&Kwartet ProForma. Każdy z koncertów będzie wyjątkowy: Kult zagra jednorazowo w całości dwie płyty „Tata Kazika” i „Tata 2”, KNŻ zagra jedyny w 2016 roku i ostatni koncert w mieście, a zespół Kazik&Kwartet ProForma zaprezentuje swój bieżący materiał. Miłośników różnorodnych wcieleń Staszewskiego czeka więc nie lada gratka. Radości z monograficznego przeglądu swojej twórczości i powrotu do Cieszanowa nie kryje również główny bohater wydarzenia. Grałem pod rząd o wiele więcej koncertów, niemniej po raz pierwszy z trzema różnymi składami wystąpię na jednym festiwalu. Kult z dwiema płytami „Tata Kazika” i „Tata dwa „, ostatni koncert w mieście i jedyny w 2016 roku z KNŻ oraz najnowszy romans – Kwartet ProForma. Będzie to również fajna, koleżeńska przygoda, bowiem przez 3 dni zobaczę się ze wszystkimi moimi obecnymi kompanami muzycznymi. Szczerze mówiąc bardzo mi schlebia, że mogę być bohaterem cyklu „3x…”. A że pobyt będzie dłuższy niż to zwykle bywa, postaram się przedpołudniami zwiedzić okoliczne tereny np. ruszyć szlakiem „po bunkrach Linii Mołotowa”. To będą dla mnie ważne 3-dniowe monograficzne koncerty. Mam cichą nadzieję, że dla audytorium również – mówi i zaprasza na CRF 2016 Kazik Staszewski.

Doceniając fanów festiwalu organizatorzy pierwszy raz wprowadzają specjalną ofertę dla fanów, która ruszyła dziś o godzinie 10:00. Karnety w tej sprzedaży będą dostępne w wyjątkowej cenie 80 zł, a ich sprzedaż trwać będzie do godziny 10:00 dnia 12.11.2015 r. (czwartek). Liczba karnetów w tej sprzedaży jest ograniczona. By mieć dostęp do tej sprzedaży należy posiadać specjalny kod. Kody będą dystrybuowane za pośrednictwem partnerów festiwalu. Otwarta sprzedaż ruszy 12.11.2015 r. o godzinie 10:00; wtedy cena karnetów wynosić będzie 90 zł. Wyłączna sprzedaż i szczegóły na stronie www.eventim.pl.

 

Polecane

Share This