3x Pablopavo i Polemic na Cieszanów Rock Festiwal 2015

Znamy termin tegorocznej edycji.


2015.03.09

opublikował:

3x Pablopavo i Polemic na Cieszanów Rock Festiwal 2015

Ekipa CRF odkrywa pierwsze zespoły edycji 2015. Impreza pozostaje wierna idei promocji zespołów zza wschodniej i południowej granicy, dlatego na swoją kolejną edycję zaprasza zespół Polemic z Bratysławy. Jedna z najpopularniejszych słowackich grup muzycznych gra wybuchową mieszkankę złożoną z elementów ska, reggae i punka. Nad Wisłą ma licznych fanów, pamiętających pierwsze, kasetowe wydania zespołu. Polemic koncertuje na całym świecie, a wokaliści kapeli Braňo „Bejzo” Bajza i Michal „Mickey Mouse” Novacky, wyśpiewują teksty w języku słowackim oraz angielskim.

Na festiwalu nie zabraknie również przedstawicieli polskiej sceny muzycznej. Organizatorzy postanowili kontynuować zapoczątkowaną w zeszłym roku formułę przeglądów monograficznych „3x”. Tym razem festiwalowicze spędzą trzy dni z muzyką Pablopavo (na zdjęciu), tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody Paszport „Polityki” w kategorii Muzyka Popularna. Artysta wystąpi w trzech odsłonach: z zespołem Vavamuffin (koncert z okazji dziesięciolecia debiutanckiej płyty „Vabang!”), jako Pablopavo i Ludziki oraz z formacją Zjednoczenie Sound System. Pablopavo gościł już na CRF. Tak wspomina tamten raz i zapowiada to, co wydarzy się w tym roku pod znakiem „3xPablopavo”: Tak, oczywiście, że pamiętam mój występ z Vavamuffin podczas drugiej edycji Cieszanów Rock Festiwal. Energetyczny koncert i dużo zabawy z publicznością, mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej, bo części numerów z płyty „Vabang!” nie graliśmy od lat. Będzie to pewnie trochę sprawdzian tego, czy się nie zestarzały, konfrontacja z tym jacy byliśmy 11 lat temu. Chcielibyśmy, żeby koncerty spod znaku „3xPablopavo”, były jedyne w swoim rodzaju, dlatego nie chcę na razie zdradzać szczegółów, żeby była niespodzianka – zaprasza do Cieszanowa Pablopavo.

Tegoroczna edycja CRF tradycyjnie przypada na przedostatni wakacyjny weekend, w tym roku odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia 2015 roku

Polecane

Share This