50 Cent pozwany o zniesławienie


2018.07.31

opublikował:

50 Cent pozwany o zniesławienie

fot. P. Tarasewicz

Według dokumentów ujawnionych przez The Blast, właściciele strony internetowej HipHopDX oskarżają 50 Centa o nadszarpnięcie swojej reputacji. Przedstawiciele portalu twierdzą, że raper publikował w mediach społecznościowych fałszywe informacje na ich temat. Artysta nazwał portal „kanałem informacyjnym, który nie sprawdza faktów”. Przedstawiciele HHDX domagają się aż 3 milionów dolarów odszkodowania.

Niedawno 50 Cent pozwał HipHopDX o naruszenie praw autorskich. Według jego zapewnień, dziennikarze wykorzystali zdjęcie na które nie mieli pozwolenia.

Fałszywe ataki celebrytów i osób publicznych na dziennikarzy i firmy medialne, a także nazywanie ich „źródłem fake newsów” stały się potężną bronią. Nie są to jedynie kwestie polityczne lub PR-owe dla firm medialnych. Wręcz przeciwnie – są atakiem na biznes i stanowią klasyczne zniesławienie. Fałszywe twierdzenia szkodzą firmie i jej reputacji – powiedzieli przedstawiciele HipHopDX.

50 Cent pozwał duży portal hip-hopowy

Kilka tygodni temu raper pozwał HipHopDX, jeden z największych i najpopularniejszych portali hip-hopowych. Raper potwierdził tę informację, publikując na Instagramie screen z profilu TMZ. 50 Cent domagał się od HipHopDX 150 000 dolarów odszkodowania za wykorzystanie zdjęcia z jego profilu bez uzyskania zgody jego autora. Fotografia była chroniona prawem autorskim, więc jej powielanie wymagało uzyskania pozwolenia. 50 Cent usunął z Instagrama fotkę, na której pozował z władzami federacji sztuk walki Bellator MMA, ale pracownicy serwisu zdążyli ją skopiować i wykorzystać w swoich materiałach.

50 Cent zarzucał HipHopDX nie tylko bezprawne wykorzystanie zdjęcia, ale również publikowanie fałszywych informacji na jego temat. Portal podał, że artysta zainkasował milion dolarów za zgodę na wykorzystanie jego hasła “Get the Strap”. Fifty utrzymuje, że to nieprawda. Po konsultacji z władzami Bellator MMA HipHopDX opublikowało sprostowanie, w którym napisano, że raper faktycznie nie sprzedał sloganu federacji.

Polecane

Share This