Acid Drinkers rozstali się z Jankielem


2016.12.22

opublikował:

Acid Drinkers rozstali się z Jankielem

foto: Rafał Kudyba / mfk.com.plFoto: R. Kudyba / mfk.com.pl

Tuż przed premierą tegorocznej płyty „P.E.E.P. Show” pytaliśmy Titusa, czy skoro Jankiel nagrywa z Acid Drinkers już czwarty krążek, to możemy mówić wreszcie o stabilizacji w składzie grupy. Lider Acidów odpowiedział  nam wówczas: – Tak jest dobrze. Ten skład jak najbardziej mi pasuje. Niestety, niespełna dwa miesiące od naszej rozmowy grupa rozstała się z gitarzystą.

Acid Maniax, dziś będzie na poważnie. Nie jest to dla nas łatwa chwila. Po 7 latach wspólnego grania musimy na jakiś czas rozstać się z Jankielem. Nie chcemy w tym momencie mówić o przyczynach rozstania, prosimy Was bardzo o uszanowanie tej decyzji i prywatności Jankiela. Od stycznia w Acid Drinkers na drugiej gitarze wspierać nas będzie przyjaciel zespołu, którego przedstawimy Wam wkrótce. Acid Drinkers nie zwalnia tempa. Wzmocnieni od początku roku jedziemy dalej – czytamy w oświadczeniu grupy. Następcę (a może jedynie chwilowego zastępcę) Jankiela poznamy wkrótce.

Wojciech „Jankiel” Moryto dołączył do składu Acid Drinkers w 2009 roku po śmierci Aleksandra „Olassa” Mendyka. Oprócz „P.E.E.P. Show” Jankiel grał także na płytach „Fishdick Zwei. The Dick Is Rising Again”, „La part du diable” i „25 Cents For a Riff”.

Stanowisko drugiego gitarzysty Acidów obejmowali na przestrzeni lat Litza, Perła i Lipa. Trzon Acid Drinkers stanowią basista i główny wokalista Titus, perkusista Ślimak oraz gitarzysta Popcorn.


Polecane

Share This