Adam Sztaba i goście na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010


2010.04.23

opublikował:

Adam Sztaba i goście na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010

22 maja na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej Adam Sztaba zaprezentuje „Muzę Miast” – premierowy projekt muzyczny z udziałem znakomitych polskich artystów. Pierwsze potwierdzone gwiazdy tego koncertu to Maria Peszek oraz Natalia Kukulska.

Smooth Festival to koncerty wielkich zagranicznych gwiazd, ale także premierowe projekty specjalne z udziałem wielu wybitnych polskich Artystów. W ubiegłym roku w Bydgoszczy obejrzeliśmy znakomity recital przygotowany przez Andrzeja Smolika z udziałem wielu wspaniałych gości. Tym razem do realizacji tego niecodziennego przedsięwzięcia zaprosiliśmy Adama Sztabę – kompozytora, aranżera, dyrygenta, pianistę i producenta muzycznego.

„Muza Miast” zabierze widzów w muzyczną podróż po całym świecie. To premierowy projekt prezentujący największe, niezmiennie porywające przeboje opowiadające o najpiękniejszych miastach globu. Podczas koncertu usłyszymy w nowych aranżacjach m.in. takie standardy jak: „One Night in Bangkok”, „San Francisco” czy „Under The Bridge”. Wykonawcom towarzyszyć będzie 20-osobowa orkiestra pod dyrekcją Adama Sztaby. W projekcie weźmie udział wielu spośród najzdolniejszych polskich artystów. Już teraz możemy potwierdzić występy Marii Peszek oraz Natalii Kukulskiej.

W projekcie Muza Miast zobaczycie Państwo śmietankę polskich wokali! Zależało mi na zaproszeniu artystów wyrazistych z różnych kręgów stylistycznych, dzięki którym znane piosenki nabiorą nowego znaczenia. Zaprosiłem twórców niezależnych, niekwestionowane osobowości” – mówi autor projektu, Adam Sztaba.

Smooth Festival – 22 maja 2010 – Bydgoszcz, Wyspa Młyńska

Bilety na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 dostępne w portalach www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl, a także w sieci salonów Empik, Saturn oraz Media Markt.

Bilety normalne – 50 zł

Strefa Golden Circle (bezpośrednio przed sceną) – 150 zł

Strefa VIP – 300 zł

Zapraszamy na www.smoothfestival.net

Adam Sztaba – jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów młodego pokolenia, pianista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Współpracował m.in.: z Edytą Górniak, Ewą Małas-Godlewską, Kayah, Marylą Rodowicz, Natalią Kukulską, Anią Dąbrowską, Kasią Kowalską, Januszem Józefowiczem, Polską Orkiestrą Radiową i orkiestrą Sinfonia Varsovia, a także z zagranicznymi gwiazdami: Michaelem Boltonem, Jose Curą, Lemarem, Demisem Roussosem czy Heleną Vondráčkovą. Ma na swoim koncie wiele spektakularnych produkcji m.in.: trasę koncertową „Live ྟ” Edyty Górniak, a także wspólny koncert artystki z Jose Carerrasem czy muzykę do pierwszego polskiego show tanecznego „OPENTANIEC”. Adam Sztaba był także autorem muzycznej oprawy wielkich produkcji telewizyjnych m.in: „IDOL”, „Taniec z gwiazdami”, SOPOT FESTIVAL, TOP TRENDY FESTIVAL czy „Fabryka Gwiazd”.

Maria Peszek – piosenkarka i aktorka. Ma na swoim koncie szereg kreacji teatralnych oraz liczne role w produkcjach filmowych i telewizyjnych (m.in „Nocne graffiti”, „Wiedźmin”, serial „Miasteczko”). W 2005 roku rozpoczęła karierę muzyczną debiutując albumem „Miasto mania” nagranym z pomocą Wojciecha Waglewskiego i jego synów – Fisza oraz Emade. Krążek ten zyskał status platynowej płyty oraz został wyróżniony dwoma „Fryderykami” – Artystka odebrała nagrody w kategoriach: Produkcja Muzyczna Roku i Nowa Twarz Fonografii. Jesienią 2008 ukazała się jej druga płyta „Maria Awaria”, która dotarła na szczyt polskiej listy sprzedaży i podobnie jak debiutancki krążek zyskała status płyty platynowej. W styczniu 2009 Artystka została laureatką Paszportów Polityki w kategorii Muzyka Popularna. W tym samym roku zdobyła kolejne dwa Fryderyki w kategoriach: Autor Roku oraz Najlepszy Album Muzyki Alternatywnej.

Natalia Kukulska – córka Jarosława Kukulskiego i Anny Jantar na scenie występowała już jako dziecko śpiewając takie przeboje jak: „Puszek okruszek” czy „Co powie tata?”. Początek jej dorosłej kariery to płyta „Światło” z 1996 roku, która zyskała status złotej. Jeszcze większym sukcesem okazał się jej kolejny, późniejszy o rok, album „Puls” – promowany przebojowym singlem „Im więcej Ciebie tym mniej” – w niedługim czasie pokrył się platyną. Następne autorskie krążki Natalii: „Autoportret” (1999), „Tobie” (2001), „Natalia Kukulska” (2003) i ostatni dotychczas album „Sexi Flexi” (2007) potwierdziły jej zainteresowanie dźwiękami z pogranicza soulu, nowoczesnego r’n’b, a nawet hip hopu. Artystka nagrała też płytę z kolędami, a także piosenki do animowanych filmów „Herkules”, „Magiczny miecz” i romantycznej komedii „Zakochani”. W swojej dyskografii ma również albumy z kompozycjami z repertuaru Anny Jantar. Obecnie wraz z mężem – perkusistą Michałem Dąbrówką – pracuje nad nowym albumem.

Podczas Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 wystąpią również:

Ive Mendes – Brazylijka o hiszpańsko-portugalsko-francuskich korzeniach, studia muzyczne kończyła w stolicy swojego stanu Goianii. Międzynarodowa kariera Ive Mendes rozpoczęła się w Londynie, kiedy to urzekła swoim głosem producenta Sade – Robina Millara. Współpraca z nim zaowocowała w 2004 roku debiutanckim albumem „Ive Mendes”. Millar był także obecny przy produkcji najnowszego krążka „Magnetism”, który został znakomicie przyjęty zarówno przez krytykę jak i publiczność. Na obu płytach Ive śpiewa zarówno po portugalsku jak i po angielsku. Na „Magnetism” oprócz swoich piosenek wykonuje też kompozycję grupy Coldplay „Yello’, a także kawałek „Don’t Wanna Know” niedawno zmarłego znakomitego brytyjskiego wokalisty i gitarzysty Johna Martyna.

Vaya Con Dios od 25 lat króluje na światowym rynku muzycznym jako niezwykłe zjawisko łączące w sobie wpływy muzyki z całego świata. Każdy z albumów wydanych od 1986 roku zaskakuje swoją odmiennością i świeżością: tak jak album „Roots And Wings” inspirowany muzyką r&b oraz elementami muzyki arabskiej i indyjskiej, „The Promise” nagrany m.in. z prawdziwą cygańską orkiestrą, a także: soulowo-bluesowy klasyk „Ain`t No Love In The Heart Of The City”. 12 kwietnia ukazał się najnowszy album zespołu „Comme On Est Venu…”. Krążek nagrany jest po francusku, jednak niezwykle charakterystyczny głos Dani Klein oraz konsekwencja drogi artystycznej jaką Vaya Con Dios podejmuje od lat sprawiają, że jest on rozpoznawalny od pierwszych taktów dla słuchaczy na całym świecie.

Cesaria Evora – Charyzmatyczna osobowość, magnetyzujący głos, zdobywczyni m.in: jednej z najważniejszych nagród przemysłu muzycznego na świecie Grammy Awards w kategorii World Music. Nie bez powodu nazywana jest „bosonogą divą” z wysp Zielonego Przylądka. Jej piosenki zdobyły uznanie krytyków na całym świecie. O współpracę z Cesarią Evorą zabiegała nawet sama królowa popu – Madonna. Diva śpiewająca wyłącznie po kreolsku (w dialekcie z Sao Vicente) lub po portugalsku (z wyjątkiem Besame mucho, na potrzeby filmu) poza muzyką angażuje się również w akcje społeczne mające na celu zwrócenie uwagi na problemy m.in. Afryki oraz AIDS. W ubiegłym roku Artystka wydała znakomity krążek „Nha Sentimento” – album łączący zarówno poważne, jak i lżejsze dla ucha tony, będący powrotem do korzeni, do ukochanego domu. Tworzą go przede wszystkim utwory z gatunku coladera, nie zabrakło jednak tak charakterystycznej dla Cesarii morny.

Polecane

Share This