Adidas liczy straty po zerwaniu współpracy z Kanye Westem

Wiemy, ile pieniędzy ostatecznie może stracić firma.


2023.02.11

opublikował:

Adidas liczy straty po zerwaniu współpracy z Kanye Westem

fot. kadr z wideo

Po serii antysemickich wypowiedzi Kanyego Westa Adidas dołączył do grona firm, które zerwały z nim współpracę. Przypomnijmy – Kanye był ściśle związany z niemieckim przedsiębiorstwem, wypuszczał pod jego skrzydłami linię swoich produktów Yeezy. Problem w tym, że w momencie ogłoszenia decyzji o odcięciu się od Ye, w magazynach Adidasa zalegały produkty tej firmy na kwotę ponad pół miliarda dolarów. Adidas pierwotnie planował je sprzedawać, ale teraz dopuszcza do siebie myśl o tym, że całość przepadnie, co może przyczynić się do tego, że Adidas zamknie rok ze stratami rzędu nawet 700 mln dolarów. Jedną ze składowych tego stanu rzeczy są problemy z Westem, pozostałymi wycofanie się z rosyjskiego rynku i trudna sytuacja w handlu z Chinami.

Business Insider informuje, że że sprzedaż Adidasa w 2022 r. wyniosła 22,5 mld euro, czyli około 300 mln euro poniżej oczekiwań analityków. Zysk operacyjny spadł o dwie trzecie do 669 mln euro. 8 marca zostanie opublikowany szczegółowy raport.

Problemy Adidasa odbijają się na rynkowej wycenie firmy. W piątek w południe jej akcje były warte o 12% mniej niż dzień wcześniej.

Polecane

Share This