Against Me! jutro w Warszawie

Bilety wciąż w sprzedaży.


2015.04.13

opublikował:

Against Me! jutro w Warszawie

Against Me! wracają do Polski. Muzycy, którzy ze względu na zmiany w trasie koncertowej, nie odwiedzili Warszawy w grudniu 2014, zdecydowali się zagrać w stołecznej Proximie 14 kwietnia 2015 roku.

Na początku 2014 roku premierę miał najnowszy album formacji – „Transgender Dysphoria Blues”. To szósta płyta w dorobku grupy.

Against Me! to pochodząca z Florydy, punkrockowa formacja, założona w 1997 roku i uważana za jeden z najważniejszych i najlepszych aktualnie istniejących zespołów punkowych. Zespół początkowo był solowym projektem Toma Gabela. Muzyk, zainspirowany akustycznymi prostest songami, występował w zaprzyjaźnionych pubach, klubach i na squatach. Z czasem skład rozrósł się do czterech osób – w tym ustawieniu grupa nagrała debiutancki album „Reinventing Ax Rose” (2002). Melodyjność i piorunująca mieszkanka folku, country i punk-rocka zainteresowała label Fat Wreck, nakładem którego ukazała się druga płyta grupy, „Eternal Cowboy” (2003). Za najważniejszy album w dorobku Against Me. krytycy zgodnie uznają „Searching For The Former Clarity”(2005) nazwany przez serwis Allmusic jednym z najlepszych punkowych krążków roku. Efektem był status gwiazdy podczas legendarnego Warped Tour w 2006 roku. W 2007 ukazał się krążek „New Wave”, wyprodukowany przez kultowego Butcha Viga, producenta „Nevermind” Nirvany, który odpowiada także za realizację „White Crosses”. Dwa ostatnie albumy Against Me. to krążki wydane dla wytwórni Sire Records, majorsa, z którym formacja rozwiązała jednak kontrakt, by wrócić do swych punkowych, rebelianckich korzeni.

Najnowsze dzieło Against Me!, „Transgender Dysphoria Blues”, ukazało się nakładem Total Treble Studios, czyli wytwórni założonej przez samych muzyków. Album jest pewnego rodzaju rozliczeniem z czasem, w którym Tom Gable zdecydował się na zmianę płci.

Polecane

Share This