Algiers wrócą do Polski w 2020

Dobre wieści dla tych, którzy nie dadzą rady dotrzeć na tegoroczny koncert.


2019.08.28

opublikował:

Algiers wrócą do Polski w 2020

fot. Joe Dilworth

Choć dopiero czekamy na tegoroczny koncert Algiers w Krakowie (24 września, Małopolski Ogród Sztuki), dowiedzieliśmy się, że w planach jest już kolejna wizyta zespołu z Atlanty w naszym kraju. 20 lutego Amerykanie przyjadą do Warszawy, by wystąpić w Hybrydach. Otwarta sprzedaż biletów ruszy w piątek na LiveNation.pl, wcześniej bilety będą mogli nabyć klienci banku Citi Handlowy i zarejestrowani użytkownicy Live Nation.

Algiers, czyli wokalista i multi-instrumentalista Franklin James Fishe, basista Ryan Mahan, gitarzysta Lee Tesche oraz perkusista Matt Tong tworzą muzykę określaną mianem eksperymentalnej. Można w niej usłyszeć mieszkankę rocka, post-punku, industrialnej elektroniki, a także muzyki gospel i soulu.

W swoich tekstach Algiers nie stronią od tematów religijnych, rasowych, ekonomicznych i etycznych. Pierwszą płytę „Algiers” wydali w 2015 roku we współpracy z niezależną amerykańską wytwórnią Matador. Dwa lata później ukazała się druga płyta zespołu zatytułowana „The Underside of Power”.

Algiers już kilkakrotnie wystąpili dla polskiej publiczności. Między innymi na OFF Festivalu w 2015 roku czy w 2017 podczas promocji drugiego albumu kiedy to zagrali trzy koncerty w Polsce.

Tagi


Polecane

Share This