Alice In Chains, Anthrax i Kvelertak na Sonisphere

Poznaliśmy kolejne gwiazdy imprezy.


2014.01.22

opublikował:

Alice In Chains, Anthrax i Kvelertak na Sonisphere

Alice In Chains (na zdjęciu), Anthrax i Kvelertak dołączają do Metalliki. Sonisphere Festival 2014 już 11 lipca na Stadionie Narodowym.

Amerykańska grupa rockowa Alice In Chains była pierwszą w latach 90-tych grupą z Seattle, która odnalazła globalną publiczność. Wpływ na muzykę rocka i metalu zespołu Alice in Chains jest bezsporny, sprzedali oni ponad 25 milionów albumów w trakcie swojej kariery . Po przerwie zespół wrócili w 2009 roku ze znakomitym albumem „Black Gives Way To Blue” , a w 2013 r. ich najnowszy albumu „The Devil Put Dinosaurs Here” zyskał ogromne uznanie krytyków na całym świecie. AIC mocno koncertował w Wielkiej Brytanii, w tym na największym w historii show w Alexandra Palace w Londynie. Wokalista i gitarzysta William DuVall komentuje: Jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy ponownie grać na Sonisphere, szczególnie w tym roku z naszymi długoletnimi przyjaciółmi z Metalliki. Będzie to niezła jazda dla każdego – zarówno na scenie i poza sceną.

Anthrax występował już w Polsce wspólnie z Metalliką podczas pierwszej edycji Sonisphere w naszym kraju. Grupa jest zaliczana do tzw. Wielkiej Czwórki thrash metalu. W ciągu ostatnich 30 lat, Anthrax osiągnął sprzedaż ponad 10 milionów albumów. Zespół otrzymał także wiele nagród i nominacji do nagród Grammy i wiele innych wyróżnień od mediów, przemysłu muzycznego i fanów.

Kvelertak – metalowy zespół z Stavanger w Norwegii, utworzony w 2007 roku. Debiutancki album zespołu został wydany w 2010 roku i sprzedał się w ponad 15.000 egzemplarzy w Norwegii. Druga płyta – „Meir”, została wydana w marcu 2013 roku. Kvelertak śpiewają po norwesku, ich muzyka to połączenie rock and rolla, black metalu i punk rocka. Zespół zainteresował frontmana Metalliki – Jamesa Hetfielda, który obserwował ich na koncercie w San Francisco.

Bilety wciąż w sprzedaży.

Polecane

Share This