Alvaro Soler, Blue Cafe i Vera Jonas na TLFO

Tauron Life Festival Oświęcim powiększa line-up.


2018.02.16

opublikował:

Alvaro Soler, Blue Cafe i Vera Jonas na TLFO

foto: mat. pras.

Kochany przez polską publiczność Alvaro Soler, nasza rodzima gwiazda pop z soulowym zacięciem – Blue Cafe, oraz Vera Jonas Experiment, węgierska grupa, która podbija europejską scenę alternatywną – to oni wystąpią 15 czerwca na Tauron Life Festival Oświęcim. Obok nich na scenie tego dnia pojawi się także artysta wyłoniony w konkursie Life on Stage, zaś punktem kulminacyjnym wieczoru będzie koncert Carlosa Santany.

Tauron Life Festival Oświęcim zawsze serwuje publiczności niezwykłą mieszankę kultur, języków i dźwięków, ale w tym roku zapowiada się wyjątkowo energetyzujące show.

Alvaro Soler to hiszpański wokalista, który podbił serca Polaków w 2014 roku – jego singiel “El Mismo Sol” był utworem najczęściej granym przez polskie stacje radiowe. Wydany rok później album “Eterno Agosto” zdobył potrójną platynę, a piosenki z tej płyty przez długie tygodnie okupowały najwyższe miejsca na listach przebojów. Hitem okazał się też kawałek “Libre” nagrany w 2016 r. w duecie z polską wokalistką, Moniką Lewczuk.

Zespół Blue Cafe to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Podczas TLFO zespołowi towarzyszyć będą specjalnie zaproszeni goście, a ze sceny popłyną zarówno największe hity, takie jak „Buena” czy „My Road”, jak i utwory z nowej płyty, która ukaże się wiosną.

Jesteśmy bardzo podekscytowani udziałem w kolejnej edycji Tauron Life Festival Oświęcim zwłaszcza, że tego samego dnia występuje legendarny artysta Carlos Santana. Przygotowujemy wyjątkowy show- do udziału w naszym koncercie zaprosiliśmy wielu znakomitych muzyków. Próby już trwają! – zapowiada zespół.

Grupa Vera Jonas Experiment została założona przez młodą węgierską piosenkarkę, gitarzystkę i autorkę tekstów. Nagradzani w swej ojczyźnie, m.in. za najlepszy album indie/alternative 2016 roku, zdobywają fanów w kolejnych zakątkach Europy i świata – mają na koncie występy w Rumunii, Austrii, czy Niemczech. Dwukrotnie zagrali na festiwalu Eurosonic w Holandii, a jedna z ich płyt ukazała się w Japonii. Najwyższa pora, aby poznała ich polska publiczność.

Oprócz wielu gwiazd, na scenie Tauron Life Festival Oświęcim co roku pojawiają się także talenty wyłonione w ramach konkursu Life On Stage – właśnie wystartowała jego kolejna edycja. Zespoły i soliści, którzy chcieliby dostać szansę wystąpienia przed wielotysięczną publicznością 15 czerwca 2018 roku, mogą zgłaszać się do konkursu za pośrednictwem tej strony. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 18 marca.

Od 2010 roku na scenie Tauron Life Festival Oświęcim pojawiło się wiele polskich gwiazd i artystów światowego formatu, m.in. Elton John, Queen i Adam Lambert czy Soundgarden. Jednak TLFO to nie tylko koncerty – to wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu budowanie pokojowych relacji ponad wszelki granicami. Promuje pokój i tolerancję na różne sposoby: poprzez muzykę, teatr, kino wolnościowe, grafikę, działania edukacyjne, a także sport. Już teraz amatorzy biegania mogą zapisywać się na Run4Life, czyli coroczny bieg uliczny towarzyszący festiwalowi, w którym udział bierze m.in. mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Szczegółowe informacje i zgłoszenia na tej stronie.

IX edycja Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018 roku. Bilety do kupienia na stronie eventim.pl. Więcej informacji na stronie festiwalu i na Facebooku.

Polecane

Share This