Amon Amarth z klipem do „First Kill”


2016.01.29

opublikował:

Amon Amarth z klipem do „First Kill”

Metalowcy ze szwedzkiego Amon Amarth opublikowali teledysk do utworu „First Kill” zapowiadającego planowany na 25 marca krążek „Jomsviking”. Na płycie gościnnie hardrockowa legenda, niemiecka wokalistka Doro Pesch. Doro jest wspaniałą osobą i prawdę mówiąc jedyną, która przyszła nam do głowy, która mogłaby z nami zaśpiewać – przyznaje Johan Hegg, lider Amon Amarth.

Historia zawarta na nowym krążku Amon Amarth, osadzona jest w świecie Jomsvikingów, legendarnych wojowników z przełomu X i XI wieku. Jak wyjaśnia Hegg: Jomvikingowie byli mroczną i legendarną grupą najemników, których podboje w całej Europie i na Bliskim Wschodzie przeszły go historii. Bezwzględni zabójcy, którzy zawsze walczyli w wyższym celu. Ich kod był prosty: Nie pokazuj strachu. Nigdy się nie cofaj. Broń swoich braci, a kiedy zostaniesz wezwany – pomścij ich śmierć. Poczułem, że jesteśmy wreszcie gotowi, aby wykorzystać ich historię jako zaczątek do nowego albumu Amon Amarth. Jomvikingowie i ich świat są tylko tłem dla historii o młodym mężczyźnie, który zakochał się w zamężnej kobieciej. Przypadkowo zabija człowieka i musi uciekać – ale poprzysięga zemstę i obiecuje wróć, żeby ją zdobyć. Nie pozwala odejść swojej przeszłości, czuje, że został skrzywdzony, a jego życie legło w gruzach. Nie jest to najszczęśliwsza historia.

Krążek ukaże się w formie cyfrowej, na płycie CD (digipack z 24 stronicową książeczką) oraz na winylu (2LP  z dodatkowym dyskiem CD i rozkładanym modelem statku wikingów).

Polecane

Share This