Amy Winehouse w Polsce

Artystka wystąpi na ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011!


2011.04.21

opublikował:

Amy Winehouse w Polsce

Jedyny i wyczekiwany przez rzesze fanów w Polsce koncert Amy Winehouse odbędzie się 30 lipca w ramach ARTPOP Festival Złote Przeboje  Bydgoszcz 2011. 

ARTPOP Festival Złote Przeboje  Bydgoszcz 2011 jest kontynuacją Smooth Festival, którego wcześniejsze edycje miały miejsce na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Wraz z nową nazwą zmienia się miejsce i formuła festiwalu. Fani artpopowego brzmienia w tym roku spotkają się w pięknych okolicznościach przyrody Myślęcinka –  jednego z największych Parków Miejskich w Polsce. Artystka będzie gwiazdą imprezy organizowanej przez  Sony Music Polska oraz Agencję SNAP. Partnerami strategicznymi festiwalu są: Miasto Bydgoszcz i Radio Złote Przeboje. 

Ideą ARTPOP Festival jest zgromadzenie na jednej imprezie najlepszych popowych wykonawców o charyzmatycznej osobowości i indywidualnym stylu. Artystów, którzy  weszli w romans z popem, dając tym samym nowe życie i nową twarz muzyce popularnej. Choć stali się ikonami popkultury, zachowali twarz, którą ARTPOP Festival chce pokazać szerokiej publiczności.

ARTPOP Festiwal nie odcina się od tradycji Smooth Festival, poszerza tylko  jego formułę, zachowując wysoki poziom w doborze artystów.  Tak jak na  Smooth Festival pojawiały się gwiazdy smooth-popowe, tak na ARTPOP wystąpią artyści łączący muzykę pop z artystycznymi klimatami różnorodnych stylów i trendów.

ARTPOP Festival ma być wielkim świętem muzyki. Na malowniczo usytuowanej scenie, w sercu jednego z najpiękniejszych Parków Kultury i Wypoczynku – Myślęcinku, pojawią się największe indywidualności polskiego i światowego mainstreamu. To wszystko stworzy nastrój, jakiego nie ma żaden festiwal w Polsce.” – mówi Ewelina Krysiak  z Agencji SNAP

Lista wykonawców, którzy pojawią się w tym roku na ARTPOP Festiwal jest imponująca. Powinna zadowolić zarówno miłośników mocnego brzmienia, jak i tych, którzy kojarzą Bydgoszcz ze smooth-jazzowymi klimatami. Organizatorzy zapewniają, że  będzie różnorodnie, artystycznie i przebojowo.

Amy przywraca muzyce pop jej buntowniczego ducha” – tak o artystce wyraził się Mark Ronson, producent „Back To Black”- multiplatynowej płyty, która przyniosła jej aż 5 nagród Grammy, w tym za najlepszy album popowy. Jednocześnie ten sam album został uznany przez krytyków za na najlepszą płytę soulową ostatnich lat.

I taka jest Amy Winehouse. Łączy  soul z  popem, R&B z jazzem, tworząc tym samym artpopową mieszankę, dynamiczną i liryczną, taką jak ona sama.  Ta niepokorna dziewczyna, kontrowersyjna osobowość jest laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych (BRIT Awards i Grammy), bo gdy zaczyna śpiewać nikogo nie obchodzi, co piszą o niej tabloidy.  Wokal Amy Winehouse to potęga na miarę głosu Arethy Franklin. Jego siłę poznają wszyscy, którzy 30 lipca przyjadą do Bydgoszczy na ARTPOP Festival.

To wielki zaszczyt dla Bydgoszczy gościć gwiazdę tego formatu. Wierzymy, że siła  głosu Amy Winehouse przyciągnie fanów z całego kraju, a ARTPOP Festival na stałe ugruntuje swą pozycję  na festiwalowej mapie Polski .” –  mówi Rafał Bruski Prezydent Bydgoszczy

Wybór Amy Winehouse jako gwiazdy, która będzie wizytówką tegorocznej edycji ARTPOP Festival od samego początku był dla nas oczywisty. Nikt tak jak ona nie oddaje istoty festiwalu, jak i  nowej muzycznej jakości, którą chcemy  wypromować”. – mówi Piotr Jaroszewski , Dyrektor Programowy radia Złote Przeboje

Bilety na ARTPOP Festival trafią do sprzedaży 26 kwietnia 2011.

Będą dostępne w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz na  portalach eventim.pl i ticketpro.pl

Ich ceny przedstawia się następująco:

VIP – 700 PLN

GOLDEN CIRCLE- 300 PLN

SEKTOR A – 200 PLN

SEKTOR B – 130 PLN

Polecane

Share This