Andrzej Duda o Kaziku: „Zarobi grube pieniądze dzięki temu niezwykłemu lansowi poprzez tę awanturę polityczną”

Prezydent nazwał sytuację w Trójce "żenującą".


2020.05.25

opublikował:

Andrzej Duda o Kaziku: „Zarobi grube pieniądze dzięki temu niezwykłemu lansowi poprzez tę awanturę polityczną”

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Część polityków Prawa i Sprawiedliwości skrytykowało władze Trójki i Polskiego Radia za ich reakcję na piosenkę Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” i usunięcie jej z pierwszego miejsca notowania listy przebojów. Podczas niedzielnego wywiadu udzielonego TVP Info o utworze i wywołanej nim awanturze wypowiedział się także prezydent. Prowadząca Danuta Holecka powołując się na to, że usłyszała „w wielu audycjach publicystycznych”, iż Andrzej Duda „niezbyt wyraźnie wypowiedział się” na temat Trójki, poprosiła prezydenta o konkretne zdanie w tej sprawie.

Niezbyt wyraźnie się wypowiedziałem mówiąc, że jestem tą sytuacją zażenowany, że lista przebojów zniknęła razem z piosenką, która zajmowała na tej liście przebojów, jak powiedziano, pierwsze miejsce, a z kolei inni powiedzieli, że nie powinna była zajmować, i zaczęła się jakaś kłótnia i ja nie mogę powiedzieć, że ta sytuacja jest żenująca? Myślę, że dla wielu słuchaczy Trójki ta sytuacja jest żenująca. Myślę, że dla wielu słuchaczy Trójki ta sytuacja jest niezrozumiała – skomentował Andrzej Duda.

Prezydent broni wolności słowa, mówiąc, że jeśli artysta ma prawo tworzyć i jeżeli ktoś chce tego słuchać, nikt nie ma prawa mu tego zabraniać. Andrzej Duda podkreśla jednak, że Kazik dużo zyskał na zamieszaniu, które w Trójce wywołała jego piosenka.

Jeżeli mówię, że coś jest żenujące, taka sytuacja jest żenująca, kiedy ta piosenka nagle znika z radia, po czym się okazuje, że dzięki tej całej aferze pan Kazik Staszewski ma jakieś rekordowe liczby słuchaczy, odsłon tej piosenki na różnych innych kanałach. W związku z czym, powiedziałem z pewnym przekąsem, że mu gratuluję, bo na pewno inni muzycy mu zazdroszczą, bo ktoś go wspaniale wylansował i wypromował z tą piosenką. Piosenkarz zarobi grube pieniądze dzięki temu niezwykłemu lansowi, jaki mu w ten sposób zapewniono poprzez tę awanturę polityczną wokół tego i to też jest żenujące, ta awantura polityczna jest żenująca po prostu, do której ktoś doprowadził – podsumował prezydent.

Polecane

Share This