Andrzej Püdel Bieniasz nie żyje

Lider Püdelsów miał 66 lat.


2021.01.20

opublikował:

Andrzej Püdel Bieniasz nie żyje

fot. Facebook / pudelsiofficial

Przykre wieści dotarły do nas z obozu grupy Püdelsi. W wieku 66 lat zmarł jej lider Andrzej Püdel Bieniasz. Muzyk zmagał się z chłoniakiem, pod koniec ubiegłego roku jego siostra uruchomiła zbiórkę pieniędzy na rehabilitację muzyka. Niestety, teraz dowiadujemy się, że artysta zmarł.

Niestety, żegnaj Przyjacielu R.I.P – czytamy w komunikacie opublikowanym na facebookowym profilu Püdelsów.

Püdelsi powstali w 1985 po samobójstwie Piotra Marka, wokalisty formacji Düpą. Jego założycielami byli właśnie Bieniasz oraz Franz Dreadhunter. Wkrótce do składu dołączył Maciej Maleńczuk. W 1988 grupa wydała nagrany wspólnie z Korą album „Bela Pupa”. Niedługo później Püdel opuścił skład, a grupa zawiesiła działalność, by wrócić na scenę w 1995 z okazji dziesiątej rocznicy śmierci Piotra Marka.

W 1996 reaktywowana grupa wydała krążek „Viribus Unitis”, rok później ukazało się „Narodziny Zbigniewa: Pudelsi grają Dupą”, ale dopiero wydane odpowiednio w 1999 i 2003 krążki „Psychopop” i „Wolność słowa” przyniosły grupie dużą popularność, której zespół po rozstaniu z Maleńczukiem nie zdołał utrzymać.

Dyskografię zespołu zamyka wydane w 2017 roku „Püdelsi / Über Alles”. Z racji na problemy zdrowotne Andrzeja Bieniasza grupa nie była w ostatnim czasie aktywna.

 

Polecane

Share This