Anna Dereszowska promuje debiut

Zobacz teledysk do utworu "Sex Appeal", promującego solowy album Anny Dereszowskiej.


2011.12.18

opublikował:

Anna Dereszowska promuje debiut

Już nie zapomnisz mnie” to tytuł debiutanckiej solowej płyty znanej i lubianej aktorki Anny Dereszowskiej. Krążek, składający się z kompozycji Henryka Warsa w nowych, zaskakujących aranżacjach miał swoją premierę 22 listopada.

W sieci pojawił się właśnie klip do utworu „Sex Appeal”:

Przygoda Dereszowskiej z muzyką trwa już od dość  dawna  ale sporo czasu musiało upłynąć do momentu w którym zdecydowała się na tak odważne posunięcie jak solowa płyta. Początki wcale nie były łatwe. Aktorka broniła  się mówiąc, że jednak uczyła się grania, a nie śpiewania. Niemniej myśl ta zakiełkowała w jej głowie, a coraz więcej osób zaczęło ją namawiać do spróbowania swoich sił jako solistki.

Anna Dereszowska zaczęła myśleć nad doborem repertuaru wszystko zaczęło nabierać realnych kształtów kiedy Anna trafiła na Joannę Włodarską i Tomasza Krawczyka z zespołu Bisquit. Dwójka muzyków miała pomysł aby sięgnąć po ponadczasowe kompozycie Henryka Warsa i podać je w zupełnie nowej, odświeżonej formie nadając im bardziej awangardowego brzmienia.

Henryk Wars to artysta okresu międzywojennego, znany  z takich przebojów jak „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak” czy „Ach śpij kochanie”. Aktorki nie trzeba było długo namawiać, jak sama wspomina: „Piosenki Henryka Warsa są po prostu piękne i ponadczasowe. To melodie godne światowego kina; z tekstami za jakimi się tęskni”.

Muzycy zespołu Bisquit  odpowiedzialni są także za produkcję albumu. W październiku do radiostacji trafił pierwszy singiel zwiastujący premierę wydawnictwa .

Album dostępny jest również w edycja specjalnej który został poszerzony o dodatkową płytę zawierającą przedwojenne wykonania utworów śpiewanych przez takich artystów jak : Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna, Adam Aston, Aleksander Żabczyński czy Tadeusz Faliszewski

Polecane

Share This