Archive – „With Us Until You`re Dead”

Album już w sprzedaży, koncerty niebawem!


2012.08.30

opublikował:

Archive – „With Us Until You`re Dead”

Płyta jest bardzo zróżnicowana, częściowo orkiestrowa, częściowo elektroniczna, a częściowo progresywna. „Zawsze komponowaliśmy utwory, które dotyczyły tematów społecznych czy politycznych, ale w przypadku tego album zależało mi na bardziej osobistych piosenkach, po prostu na piosenkach o miłości” – mówi Darius Keeler z Archive – „Wychowywałem się słuchając Otisa Readinga i chciałem, żeby w nowych utworach było trochę soulu, ale żeby jednocześnie też były zakręcone i eksperymentalne”.

 

 

Jesienią zespół Archive po raz kolejny zawita do Polski! Brytyjski kolektyw pojawi się w Polsce na czterech koncertach! Grupa wystąpi:

27 listopada w Krakowie (Teatr Łaźnia)

28 listopada w Warszawie (Klub Stodoła)

29 listopada w Gdańsku (Parlament)

1 grudnia w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie)

Bilety już w sprzedaży: 

 

Muzyka Archive wymyka się sztywnej klasyfikacji, będąc niezwykle świeżym połączeniem gitar i elektroniki, często z użyciem analogowych syntezatorów.

Zespół jest niezwykle popularny w Polsce. Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, a w ogóle na liście Marka Niedźwieckiego gościł siedemdziesiąt tygodni. Co więcej, w jednym z trójkowych Topów Wszechczasów znalazł się na siódmym miejscu, przedzielając dwa klasyczne nagrania Pink Floyd i do dnia dzisiejszego nie wypada z notowania.

Poniżej przypominamy fragment występu Archive na Heineken Open`er Festival 2012:Tagi


Polecane

Share This