Arlo Parks szykuje nową płytę. Pierwszy singiel już w sieci

Na krążku znajdzie się jeden featuring.


2023.01.23

opublikował:

Arlo Parks szykuje nową płytę. Pierwszy singiel już w sieci

fot. mat. pras.

Dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy, Mercury Prize i BRIT Award brytyjska artystka Arlo Parks zapowiedziała wydanie swojego drugiego albumu „My Soft Machine”, który ukaże się 26 maja nakładem Transgressive Records. Wraz z ogłoszeniem premiery w sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowego krążka – „Weightless”. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Marca Ollera.

„Weightless” to bolesne doświadczenie głębokiej troski o kogoś, kto daje ci tylko drobne okruchy uczucia. To piosenka o nagłym uświadomieniu sobie, że dana osoba stępiła twoje krawędzie i rozpoczęciu powolnej podróży z powrotem do bycia jaśniejszą wersją siebie – tak o utworze mówi Arlo.

„My Soft Machine” jest głęboko osobistym dziełem, narracją doświadczeń Parks jako osoby dwudziestoparoletniej i przeplatającym się z nimi rozwojem.

Świat, nasze spojrzenie na niego jest upstrzony największymi rzeczami, których doświadczamy – naszymi traumami, wychowaniem, słabościami prawie jak wizualny śnieg. Ta płyta to życie ukazane przez mój osobisty obiektyw, przez moje ciało – niepokój połowy lat 20-tych, nadużywanie substancji przez przyjaciół wokół mnie, trzewia pierwszej miłości, zmaganie się z PTSD, żalem, samosabotażem i radością, poruszanie się po światach z zachwytem i wrażliwością – jak to jest być uwięzioną w tym konkretnym ciele. Jest taki cytat z filmu „The Souvenir” Joanny. To autobiograficzny obraz z Tildą Swinton. Opowiada o tym, jak główna bohaterka – młoda studentka filmowa, zakochała się w starszym, charyzmatycznym mężczyźnie, a następnie została wciągnięta w jego uzależnienie. W jednej z początkowych scen wyjaśnia on, dlaczego ludzie oglądają filmy – „Nie chcemy oglądać życia w takiej formie, w jakiej jest odgrywane, chcemy widzieć je w takiej formie, w jakiej jest przeżywane w tej miękkiej maszynie”. Tak więc mamy moją miękką maszynę – mówi Arlo. Stąd tytuł płyty „My Soft Machine”.

„My Soft Machine” będzie kontynuacją docenionego przez krytyków i nagradzanego debiutu Arlo „Collapsed in Sunbeams”. Pierwszy krążek artystki ukazał się w 2020 r. i trafił na trzecie miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. Album odbił się szerokim echem, czego rezultatem były dwie nominacje do nagrody Grammy, trzy nominacje do BRIT Awards i wygrana w kategorii „Breakthrough Artist”. Artystka zdobyła również nagrodę Hyundai Mercury Music Prize 2021 oraz BBC Introducing Award w kategorii „Artysta Roku”. Jej debiutancki album dotarł również do pierwszej trójki na UK Album Charts i zdobył nagrody AIM Awards za Najlepszy Niezależny Album i UK Independent Breakthrough. Ponadto Arlo została nominowana do nagrody Breakthrough International Act podczas BET Awards, została uznana za najmłodszą w historii wysoko postawioną zwolenniczkę UNICEF-u oraz ambasadorkę brytyjskiej organizacji charytatywnej CALM zajmującej się zdrowiem psychicznym. Planuje kontynuować swoją intensywną pracę z obiema organizacjami charytatywnymi w 2023 r. Arlo zagrała koncerty na wielu festiwalach na świecie takich jak: Coachella, Glastonbury, All Points East, End Of The Road, Fuji Rocks, Melt, Montreux Jazz, Parklife.

Oprócz wielu nagród zdobytych w zeszłym roku, debiutancki album Arlo znalazł się na prawie każdej liście „Najlepszych albumów 2021 roku” i otrzymał uznanie krytyków takich mediów jak The Guardian, Rolling Stone, NME, The FADER i wielu innych. Arlo wykonała single z debiutanckiego albumu w „Later…With Jools Holland” i „The Graham Norton Show” w Wielkiej Brytanii. Występowała również w programach „Jimmy Kimmel Live!”, „The Tonight Show with Jimmy Fallon”, „The Late Show with James Corden”, „The Late Show with Stephen Colbert”, „CBS This Morning: Saturday”, „Ellen DeGeneres”.

Dzięki swoim piosenkom zdobyła nowych fanów, między innymi w osobach Billie Eilish, Florence Welch, Michelle Obamy, Angel Olsen, Phoebe Bridgers, Massive Attack i znanej pisarki Zadie Smith.

Arlo Parks – „My Soft Machine” – tracklista:

1. Bruiseless
2. Impurities
3. Devotion
4. Blades
5. Purple Phase
6. Weightless
7. Pegasus ft. Phoebe Bridgers
8. Dog Rose
9. Puppy
10. I’m Sorry
11. Room (Red Wings)
12. Ghost

Polecane

Share This