Armia zagra „Legendę” w Warszawie


2011.11.15

opublikował:

Armia zagra „Legendę” w Warszawie

„Legenda” to drugi album zespołu, który został wydany w roku 1991. Płyta odniosła bardzo duży sukces i do dziś zaliczana jest do klasyków gatunku.

Na jesiennych koncertach Armii będzie można usłyszeć cały materiał z „Legendy”. Dodatkowo zespół zagra zupełnie nowe utwory przygotowywane na kolejny album.

17 listopada 2011

Klub Hydrozagadka

Warszawa, 11 listopada 22

start: 21.30

Bilety 30/35 pln

Armia to zespół niezwykły na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (śpiewał wówczas w słynnej Siekierze), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego związanego wówczas z nurtem poszukiwań parateatralnych Jerzego Grotowskiego. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof „Banan” Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie.

Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1991 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. Grupa potwierdziła swoją klasę, dając setki koncertów w całej Polsce (m.in. z Killing Joke i New Model Army z Wielkiej Brytanii) i biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą.

W ciągu dwudziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny polskich muzyków. Obecnie zespół tworzą:

Tomasz Budzyński – głos

Rafał Giec – gitary

Paweł Piotrowski – bas

Jakub Bartoszewski – waltornia, klawisze

Daniel Karpiński – perkusja

Polecane

Share This