Artillery: trzy koncerty w Polsce


2011.08.29

opublikował:

Artillery: trzy koncerty w Polsce

Duńska formacja Artillery nie próżnuje. W ramach promocji swojego ostatniego albumu „My Blood”, wyrusza jesienią na trasę koncertową, która nie ominie również Polski. Zaplanowano trzy koncerty w terminach: 06.10.2011 Katowice – Mega Club, 08.10.2011 Wroclaw – Firlej, 09.10.2011 Warszawa – Progresja.

Przypomnijmy, że album „My Blood” trafił do sprzedaży w marcu br. Następca płyty “When Death Comes” z 2009 roku, potwierdził znakomitą formę tej jednej z najważniejszych thrash metalowych formacji. Album zebrał doskonałe recenzje na całym świecie czego przykładem może być fragment jednej z nich: „Artillery zdecydowanie sprzedali duszę diabłu. Zespół i jego członkowie zdają się przeżywać drugą młodość. Jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że otwierają album niesamowitym, 7,5 minutowym nagraniem „Mi Sangre (The Blood Song)”, które jest znakomitym przykładem tego jak powinno się grać thrash metal. A utwór ten jest tylko przedsmakiem, ponieważ to co po nim następuje można opisać jako istne `rozpętanie piekła`.” (Behing The Veil, Grecja).

 

„My Blood” zawiera 11 rewelacyjnych utworów nagranych pomiędzy listopadem 2010 a styczniem 2011 w Medley Studios w Danii. Płytę promuje teledysk “Warrior Blood” a obejrzeć go można w serwisie YouTube. Gitarzysta Michael Stützer tak mówi o nowym materiale: “Dźwięk na płycie jest nieco cięższy niż to było w przypadku ‘When Death Comes’.  Muzyka jest połączeniem brzmienia naszych poprzednich płyt  ‘When Death Comes’, ‘By Inheritance’ z delikatnym muśnięciem tego co słyszeliście na ‘Terror squad’ i ‘Fear of tomorrow’ oraz kilku orientalnych smaczków.”

Album dostępny jest w dwóch wersjach: standardowym wydaniu CD oraz limitowanej wersji CD Digipak z dwoma dodatkowymi utworami.

Artillery – trzy koncerty w Polsce

Oto szczegóły koncertów:

Artillery

The No-Mads

Negligence

supports act

6.10 Katowice / Megaclub

8.10 Wrocław / Firlej

9.10 Warszawa / Progresja

bilety w cenie 50/60 dostępne są już w punktach sprzedaży i klubach.

Artillery – duński zespół założony w 1982 roku w Taastrup na przedmieściach Kopenhagi grający techniczny thrash metal. Zespół był jednym z pierwszym zespołów grających ten styl muzyki, miał wpływ na jego powstanie. Ich styl jest podobny do tego reprezentowanego przez Slayera i Megadeth z tego okresu. Zespół 2 razy rozpadał się – pierwszy raz w 1991 roku, aby zjednoczyć się w 1999 nagrać album B.A.C.K, ponownie rozpaść się po jego wydaniu i w roku 2007 ponownie się zjednoczyć, wydając kompilacje Through the Years zawierające 4 albumy Duńczyków i wszystkie ich dema.

Artillery dotychczas raz grali w Polsce – w 2008 roku na Metalmanii. Teraz będą promować nowy album, „My Blood”, który ukazał się nakładem polskiej wytwórni Metalmind.

Popularne newsy

Polecane

Share This