Artpop Festival: informacje praktyczne

Już w następną sobotę ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011. Dowiedz się o specjalnych autobusach, bazie hotelowej i parkingach.


2011.07.24

opublikował:

Artpop Festival: informacje praktyczne

Już w następną sobotę ARTPOP Festival złote Przeboje Bydgoszcz 2011! W Parku Kultury Myślęcinek w Bydgoszczy na dwóch scenach zagrają wyborni muzycy, mistrzowie swoich gatunków.  Legendarna Grace Jones, wybitna performerka, wokalistka o niespotkanej barwie głosu, indie-rockowy Razorlight z charyzmatycznym Johnnym Borellem oraz najgorętszy debiut ubiegłego roku:  I Blame Coco, a także uwielbiany przez polską publiczność belgijski Hooverphonic.  Wystąpi również plejada polskich wykonawców, między innymi Brodka, Ania Dąbrowska, Skinny Patrini, Neo Retros i inni.

Miasto Bydgoszcz, partner strategiczny ARTPOP Festival, przygotowało specjalne udogodnienia w ramach komunikacji miejskiej dla uczestników festiwalu. Wzmocniona zostanie sieć linii regularnych oraz utworzone będą linie specjalne, gwarantujące wygodny dojazd do Myślęcinka i powrót do domu po festiwalu. Transport będzie zorganizowany w następujący sposób:

W RAMACH KOMUNIKACJI DZIENNEJ W DNIU 30.07.2011 R. (w godz. 10:00 – 23:00):

•    zastępcza linia autobusowa „Za T1″ kursująca w relacji R. Jagiellonów – Gdańska – Pomorska

– Chocimska – Gdańska – Las Gdański do godzin wieczornych z częstotliwością co ok. 5 minut,

•    wzmocniona linia autobusowa nr 52 realizująca kursy z Błonia przez centrum miasta

do Myślęcinka co ok. 10 minut,

•    wydłużone do Myślęcinka linie autobusowe nr 65 ze Starego Fordonu (co ok. 15 minut)

i 68 z Glinek i Wyżyn (co ok. 15 minut),

•    specjalna linia autobusowa nr 100 kursująca na trasie Dworzec PKP – Zaświat – Powst. Warszawy – Gdańska – Myślęcinek co ok. 20 minut w godz. ok. 10:00 do 23:00.

W RAMACH KOMUNIKACJI NOCNEJ z 30 / 31.07.2011 R.

(w godz. 23:00 – 03:30; co ok. 20 minut):

•    linia S31 z Myślęcinka ul. Gdańską, Chocimską, Pomorską, Gdańską, R. Jagiellonów, Pl. Kościeleckich, Kujawską, Wojska Polskiego, Magnuszewską, Glinki, Szpitalną, Wojska Polskiego do Kapuścisk,

•    linia S32 z Myślęcinka ul. Gdańską, Modrzewiową, Sułkowskiego, Ogińskiego, Powstańców Wlkp., Wyszyńskiego, Skłodowskiej-Curie, Łęczycką, Fordońską, Kaliskiego, Korfantego, Twardzickiego, Pelplińską do Tatrzańskiego,

•    linia S33 z Myślęcinka ul. Gdańską, Modrzewiową, Sułkowskiego, Ogińskiego, Powstańców Wlkp., Wyszyńskiego, Skłodowskiej-Curie, Łęczycką, Fordońską, Kaliskiego, Akademicką, Andersa, Bora-Komorowskiego do Mariampola,

•    linia S35 z Myślęcinka ul. Gdańską, Artyleryjską, Z. Augusta, Dworzec PKP, Królowej Jadwigi, R. Grunwaldzkie, Grunwaldzką, Kolbego do pętli Rekinowa i następnie powrót jak linia 35N przez obwodnicę do ul. Nakielskiej (Miedzyń),

•    linia S36 z Myślęcinka ul. Gdańską, Chocimską, Pomorską, Gdańską, R. Jagiellonów,

Pl. Kościeleckich, Kujawską, Solskiego, Piękną, Szubińską do Błonia.

Pozostałe informacje praktyczne:

1. Pełna oferta noclegów jest dostępna pod adresem www.bydgoszcz.pl/turystyka/noclegi/, rekomendujemy wcześniejszą rezerwację.

2. Gorąco zachęcamy do korzystania ze wzmożonej na czas festiwalu, wygodnej komunikacji miejskiej. Dla tych, którzy jednak zechcą przyjechać na festiwal samochodami będzie przygotowany parking płatny, niestrzeżony zlokalizowany wzdłuż ulicy Gdańskiej.

3.    Na teren festiwalu w Parku Kultury Myślęcinek będzie można wejść od strony stacji „PKP Rynkowo” oraz „PKP Bydgoszcz Leśna”, a także wzdłuż Promenady Parkowej. Dodatkowo będzie także wejście piesze od strony „Ogrodu Fauny Polskiej”.

4.    Wszelkie informacje, w tym także organizacyjne: związane z tym jak dotrzeć do Parku Kultury Myślęcinek, jak się po nim poruszać etc; jak i najświeższe i najciekawsze informacje dotyczące Festiwalu będą na bieżąco podawane na antenie Radia Złote Przeboje.

5.    Ze względów bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczestników festiwalu prosimy o nie przynoszenie parasoli. Zamiast tego proponujemy zabrać ze sobą zestaw festiwalowy: pelerynę i kalosze . Pogoda w tym roku bywa kapryśna, chociaż mamy nadzieję, że – wzorem ubiegłych lat – w czasie festiwalu padać nie będzie.

ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 to festiwal skierowany do ludzi zafascynowanych kulturą, poszukujących w muzyce pop ciekawych indywidualności i nowoczesnego brzmienia. Zarówno 29 lipca na Wyspie Młyńskiej podczas przedfestiwalowej rozgrzewki kulturalnej: na Wyspie Młyńskiej: Noc Kina, koncert formacji Oszibarack na Red Bull Tourbus, w Teatrze Polskim premiera „Szwoleżerów” Jana Klaty; jak i 30 lipca w Myślęcinku spotkają się wybitne postaci popkultury, których wspólnym mianownikiem jest oryginalność.

Artyści wystąpią podczas imprezy organizowanej przez Sony Music Polska oraz Agencję SNAP. Partnerami strategicznymi festiwalu są: Miasto Bydgoszcz i Radio Złote Przeboje. 

Bilety na ARTPOP Festival dostępne są w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz na portalach eventim.pl i ticketpro.pl:

VIP – 700 PLN

GOLDEN CIRCLE – 300 PLN

SEKTOR A – 200 PLN

SEKTOR B – 130 PLN

Zapraszamy do skorzystania z oferty specjalnej: każdy kto zakupi bilet do dowolnej strefy, drugi otrzyma w prezencie!

Polecane

Share This