aTOM pokazali okładkę debiutanckiej płyty

Premiera już w październiku.


2014.09.17

opublikował:

aTOM pokazali okładkę debiutanckiej płyty

Premiera albumu grupy aTOM już 6 października, a dzisiaj zespół zdradza nam jak będzie wyglądała okładka ich debiutanckiego krążka „Przypuszczam, że wątpię”. Autorem okładki i całego artworku płyty jest wrocławski grafik Dawid Janosz. Tomasz Bednarek, wokalista aTOMu, twierdzi, że Janosz pojawił się w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Miałem bardzo dużo pracy – mówi Tomek – a sprawa okładki stale wisiała mi nad głową. Pewnego wieczoru zaglądnąłem do portalu behance.net w poszukiwaniu inspiracji i kiedy zobaczyłem grafiki Dawida pomyślałem, że tojest to! Właśnie w takiej stylistyce ma być utrzymany artwork naszej płyty. Zdębiałem kiedy okazało się, że autorem jest Polak, który na dodatek mieszka w moim mieście!

Wokalista wysłał grafikowi kilka utworów z nowego albumu z prośbą o rozważenie możliwości wykorzystania jego prac. Jak można się domyślać Dawidowi spodobał się i pomysł i muzyka. Front „Przypuszczam, że wątpię` zdobi niecodzienna podobizna Nietzschego, która tak bardzo spodobała się Bednarkowi na behance.net.

Tomasz Bednarek: W pamięci utkwił mi dowcip:

– Bóg umarł. Nietzsche

– Nietzsche umarł. Bóg

Okładka miała być żartobliwa. Nietzsche kojarzy mi się z pogardą dla słabości, negowaniem życia po śmierci, a grafika przedstawia go jako żywego trupa obok tytułu „Przypuszczam, że wątpię”. Ta gra skojarzeń bardzo mi się spodobała.

Pierwszy singiel grupy ukaże się 22 września.

Tagi


Polecane

Share This