Avi o swojej największej rapowej inspiracji i zgodzie z TPS-em


2021.03.07

opublikował:

Avi o swojej największej rapowej inspiracji i zgodzie z TPS-em

fot. P. Tarasewicz

W pierwszych tygodniach lockdownu Avi przyznał, że przeszła mu przez myśl nagrania epki „Kwarantanna”, opisującej emocje towarzyszące artyście w dobie pandemii. Raper szybko porzucił jednak ten pomysł, uznając, że woli skupić się na uniwersalnych wartościach. Już w marcu zapewniał, że wspólnie z Louisem Villainem pracuje nad zamknięciem „Trylogii sycylijskiej” i we wrześniu można było odczuć, że prace zbliżają się ku końcowi. Raper przyznał wówczas w rozmowie z Yurkoskym, że wspólnie z Louisem Villainem przygotowują nowy materiał i „są na dobrej drodze, żeby go dokończyć”.

Od tamtej deklaracji minęło pół roku, a wieści dotyczących krążka jak nie było, tak nie ma. Odpowiadając na Instagramie na pytania fanów artysta wyjaśnił przyczynę obsuwy.

Opóźnienie jest po części spowodowane przez współpracę z Muzeum Narodowym w Warszawie, a raczej jej brakiem. Czekaliśmy trzy miesiące na to, żeby nawiązać z nimi współpracę, na ich decyzję. Niestety nie udało nam się. Był lockdown i muzeum było nieczynne. To znaczy nie dla wszystkich, ale dla nas było nieczynne – skomentował raper.

Sprawdź także: Kafar w jednym singlu z z Avim, Louisem Villainem i TPS-em

Choć na premierowy materiał Aviego musimy jeszcze poczekać, raper nadal udziela się gościnnie u innych artystów. Niedawno wspólnie z Louisem oraz TPS-em pojawił się w utworze „Tylko dla twoich oczu” z szykowanej na najbliższy piątek płyty Kafara. Takie zestawienie było dużą niespodzianką, biorąc pod uwagę beef autorów „Spisu dzieł sycylijskich” z TPS-em. Co o okolicznościach zakończenia konfliktu pisze Avi?

Dużą rolę odegrali w tym Kafar i Krasul. Mamy dużo wspólnych znajomych i więcej nas łączy niż dzieli. Pozdro TPS – napisał Avi.

Wśród pytań zadanych przez fanów znalazła się też prośba o wskazanie największej rapowej inspiracji Aviego z młodości. Artysta odpowiedział, publikując zdjęcie Notoriousa B.I.G..

Od zawsze na zawsze – skomentował.

Polecane

Share This