Bach, Masecki i Nostalgia w TVP2


2012.09.01

opublikował:

Bach, Masecki i Nostalgia w TVP2

W najbliższą niedzielę, TVP2 przypomni doskonały koncert Marcina Maseckiego, który był jednym z wydarzeń ubiegłorocznego NOSTALGIA FESTIVAL. Pianista przedstawił wówczas swoją nowatorską interpretację Die Kunst der Fuge, czyli zbioru 14 fug Jana Sebastiana Bacha.

Masecki należy do grona najciekawszych muzyków młodego pokolenia. Jest kompozytorem i pianistą jazzowym, ale jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna XVIII wieku, którą prezentuje w nieortodoksyjny sposób i najczęściej w nieortodoksyjnych miejscach. 6 września będzie miała miejsce premiera jego pierwszej płyty z tego gatunku, którą jest właśnie Die Kunst der Fuge.

Niedzielny koncert będzie nie tylko wspomnieniem zeszłorocznej NOSTALGII, ale również swoistą zapowiedzią tegorocznej edycji, która odbędzie się 19-20 października. Marcin Masecki powróci bowiem do Poznania, prezentujac tym razem swoją interpretację muzyki Georgija Gurdżijewa, której to muzyce poświęcony będzie Nostalgia Festival 2012. Obok Maseckiego, z muzyką grecko-ormiańskiego mistyka zmierzą się wybitny młody krakowski pianista Piotr Orzechowski oraz armeński zespół The Gurdjieff Folk Instruments Ensemble. W programie zaplanowano również serię spotkań i wykładów poświęconych twórczości i działalności założyciela Instytutu Harmonijnego Rozwoju Czlowieka, a także ciekawe pokazy filmowe.

Szczegółowy program NOSTALGIA FESTIVAL POZNAŃ 2012 będzie niebawem dostępny na www.nostalgiafestival.pl

Nostalgia Festival Poznań to projekt muzyczny, w którym przeszłość łączy się z przyszłością w czasie teraźniejszym. To muzyka, która czerpie z korzeni narodowych (m.in. Armenii, Estonii, Rosji) oraz klasyków (m.in. Jan Sebastian Bach), którą reinterpretują najlepsi współcześni twórcy i wykonawcy.

Kunst der Fuge (Sztuka Fugi) Jana Sebastiana Bacha, Marcin Masecki piano; koncert zarejestrowany w czasie festiwalu Nostalgia 2011, TVP2 niedziela 2 września, godz. 22:55

Polecane

Share This