Bad Religion w Polsce!

Zespół dotrzymuje słowa


2013.06.10

opublikował:

Bad Religion w Polsce!

Agencja Go Ahead oraz Klub Stodoła zapraszają na jedyny polski występ Bad Religion. Koncert odbędzie się 12 sierpnia w warszawskiej Stodole i będzie częścią trasy promującej najnowszy album zespołu, zatytułowany True North!

 

Będzie to trzeci występ kapeli w naszym kraju. Dotychczas grupa zagrała w Parku Sowińskiego na imprezie Rock In Summer oraz na festiwalu w Jarocinie, tegoroczny występ będzie więc ich pierwszym klubowy koncertem w Polsce. Bad Religion planowali odwiedzić nasz kraj już w czerwcu tego roku, jednak formacja po raz pierwszy w swojej 33-letniej karierze, z przyczyn niezależnych od Zespołu, zmuszona była występ odwołać. Realizując prośby wielu fanów, Bad Religion zdecydowali się na powrót do Polski jeszcze w te wakacje!

 

BAD RELIGION

12 sierpnia

Klub Stodoła

 

Bilety w cenie:

79 zł w przedsprzedaży na płytę

99 zł  w przedsprzedaży na balkon

89 zł w dniu koncertu na płytę

109 zł w dniu koncertu na balkon 

 

Grupa Bad Religion istnieje od 1980 roku. W 1981 r. zespół wydała swoje debiutanckie EP Bad Religion w wytwórni Epitaph Records (założonej przez Bretta Gurewitza, gitarzystę formacji). Rok później światło dzienne ujrzał ich pierwszy longplay How Could Hell Be Any Worse?, dzięki któremu zespół pozyskał wielu fanów. *W czasie jego nagrywania zespół opuścił jednak perkusista, Jay Ziskrout, który został zastąpiony przez Pete`a Finestone`a. Rok później grupa odeszła całkowicie od punkowego brzmienia i wydała Into the Unknown, album w dużym stopniu bazujący na brzmieniu syntezatorów. To wydanie było całkowitym zaskoczeniem i rozczarowaniem dla fanów, co skutkowało w bardzo słabej sprzedaży. Obecnie płyta jest traktowana jednak przez fanów jako ciekawostka i rarytas, osiągając na aukcjach internetowych cenę powyżej 100 dolarów.

 

Bad Religion reaktywowali się w 1987, odtąd z dwoma gitarzystami: Gurewitzem i Hetsonem. Wydali też kolejny album – Suffer. Płyty No Control (1989) oraz Against the Grain (1990), których nakład przekroczył 100 tys. egz., jeszcze zwiększyły popularność grupy. Przed sesja nagraniową do albumu Generator w 1992, zespół opuścił perkusista Pete Finestone, którego zastąpił Bobby Schayer. W 1993 po nagraniu kolejnego LP, Recipe for Hate, Epitaph odsprzedał prawa do albumu większej wytwórni Atlantic Records, gdzie odtąd miały się ukazywać wszystkie płyty Bad Religion aż do 2000 roku. Wydanie Stranger Than Fiction w 1994 przyniosło zespołowi największy sukces komercyjny, jednak wkrótce po tym opuścił go gitarzysta Brett Gurewitz. Oficjalnym powodem odejścia był nadmiar obowiązków spowodowany prowadzeniem wytwórni Epitaph.

 

Nowym gitarzystą Bad Religion został Brian Baker, znany z takich zespołów jak Minor Threat, czy Dag Nasty. Ponieważ Graffin i Gurewitz dotąd dzielili obowiązki pisania utworów, po odejściu Bretta ciężar ten spadł całkowicie na Grega. Brian Baker znacznie wzbogacił brzmienie grupy, która tworzyła już nie tylko proste, punkowe piosenki. Pokazały to albumy The Gray Race (1996) oraz No Substance (1998), promowany singlem Raise Your Voice z udziałem Campino – lidera kultowej niemieckiej grupy Die Toten Hosen. W 2001 roku zespół odszedł z Atlantic Records. Niedługo po tym, z powodu poważnych kontuzji ramion, z zespołu musiał odejść perkusista Schayer. Zastąpił go Brooks Wackerman, który grał wcześniej w Suicidal Tendencies. Do Bad Religion wrócił również Brett Gurewitz, a grupa zawitała ponownie w progach Epitaph Records.

Wydany w 2002 The Process of Belief jest uważany przez fanów za powrót do dawnego stylu, sprzed przejścia do wytwórni Atlantic. W 2004 r. ukazał się album The Empire Strikes First, a w 2007 roku kolejna płyta grupy, nosząca tytuł New Maps of Hell. W 2010 ukazał się krążek The Dissent Of Man, zaś na początku 2013 świetnie przyjęty album True North uznany przez fanów i krytyków za jedną z najdoskonalszych płyt w dyskografii Amerykanów.

Polecane

Share This