BARANOVSKI odświeża niezapomniany przebój Zbigniewa Wodeckiego

W klipie pojawił się jeden z najpopularniejszych polskich sportowców.


2023.10.26

opublikował:

BARANOVSKI odświeża niezapomniany przebój Zbigniewa Wodeckiego

fot. mat. pras.

Jego „Sierpień” wciąż świetnie radzi sobie w stacjach radiowych w całej Polsce, tymczasem BARANOVSKI dzieli się kolejną nową piosenką „Wróć” to zaskakujące muzyczne spotkanie artysty ze… Zbigniewem Wodeckim.

Autor wyróżnionych złotem i platyną albumów „Zbiór” i „BARANOVSKI 2” sięgnął po jedną z flagowych kompozycji legendarnego krakowskiego muzyka i wokalisty. „Lubię wracać tam, gdzie byłem już” to piosenka skomponowana przez Zbigniewa Wodeckiego we wczesnych latach 70., do której następnie tekst napisał Wojciech Młynarski.

„Każdy z nas ma coś, do czego chce wracać. To miejsca, ludzie czy momenty w życiu. Wszystko, co najważniejsze zostaje głęboko w nas i niczym wehikuł czasu wraca we wspomnieniach. Właśnie o nich i o ich potędze jest utwór „Wróć”” – tak BARANOVSKI opowiada o swojej najnowszej piosence. I dodaje: „Mając u boku głos człowieka, o którym wspomnienie jest wiecznie żywe, dostałem szansę przenieść ten utwór w inny wymiar”.

Do piosenki powstał teledysk, który wyreżyserował Igor Ignacy Leśniewski, rozchwytywany twórca klipów dla m.in. Maty, Mroza czy duetu Kacperczyk. Do udziału w wizualnej ilustracji piosenki „Wróć” zaproszeni zostali goście specjalni: Paula Bonowicz-Golec, Marzena Marideko z synem, Agata Sacewicz, Łukasz Dominiak oraz jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców ostatnich lat, medalista olimpijski i mistrz świata w skokach narciarskich – Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official).

Polecane

Share This